Kancelaria jest czynna w dni powszednie w godz. 8.00 - 9.00 oraz w sobotę  w godz. 17.00 - 17.50. Jeśli w tym czsie w kościele jest jakieś nabożeństwo kancelaria jest nieczynna.

Facebook parafialny

Ogrzewanie kościoła

1. Wpłynęły oferty na wykonanie ogrzewania podłogowego w kościele i położenie nowej posadzki w kościele w Łukowej. Koszt tej inwestycji jest obliczony:

>instalacja grzewcza podłogowa z dobrych materiałów 130 000

>  posadzka granitowa, projekt jest na tablicy ogłoszeń:   250 000

>  źródło ciepła: pompa ciepła z ziemi            300 000

>  pompa ciepła z powietrza                             160 000

>  kotłownia na gaz płynny                                70 000

W zależności od źródła ciepła inwestycja może wynosić:

>  przy pompie ciepła z ziemi         680 000

>  przy pompie ciepła z powietrza   540 000

>  kotłownia na gaz płynny             450 000

Do tego należy doliczyć wykonanie nowych szczelnych drzwi wejściowych – około 60 tys. Te koszty są obliczone według cen z września i października tego roku. W przyszłym roku mogą ulec zmianie, chyba nie w dół.

Ogrzewanie posadzkowe jest najbardziej efektywne w kościołach. Wszyscy będą odczuwać ciepło. Nie będzie skoków temperatury i to wpłynie korzystanie na nasze odnowione ołtarze.

Ponieważ nie wszyscy się dołożą, bo jednych nie stać, a inni nie zechcą, bo uważają , że to nie potrzebne, zakładam, że składkę może dać około 400 rodzin. W takim przypadku wyniosłaby, w zależności od przyjętej wersji ogrzewania: 2000 lub 1500, albo 1300 zł od rodziny. Jeśli więcej rodzin zgłosi chęć dania składki, to będzie ona niższa. Bardzo proszę sprawę w domu przedyskutować i zdeklarować: dam lub nie dam. Nie będziemy pytać dlaczego. Jeśli chętnych będzie mało, odstąpimy od tego pomysłu.

A tak przy okazji: będzie remont kościoła w Chmielku, w Biszczy będą kładli ogrzewanie podłogowe, wyremontowany jest kościół w Zamchu i Babicach …

środa,
23 stycznia 2019