Msze św. w niedziele

Łukowa godz. 8.00; 10.00; 12.00 z udziałem dzieci -tylko w roku szkolnym;  16.30.

Babice godz. 9.00.

Osuchy godz.11.30.

W każdą sobotę o godz. 18.00 Msza św. niedzielna (w okresie zimowym godz. 17.00).

Na wszelki wypadek dobrze jest sprawdzić w ogłoszeniach, czy nie ma jakiejś wyjątkowej zmiany.

W ciągu tygodnia Msza św. o godz. 7.00 i 7.25.

Kancelaria parafialna

Czynna w dni powszednie w godz. 8.00 - 9.00  i 17.00 - 18.00.

Kancelaria jest czynna w dni powszednie w godz. 8.00 - 9.00 oraz w sobotę  w godz. 17.00 - 17.50. Jeśli w tym czsie w kościele jest jakieś nabożeństwo kancelaria jest nieczynna.

 

Terminy chrztu dzieci

Facebook parafialny

Wyszukiwanie

Modlitwa za młodzież

Św. Anna naucza Maryję.

Jednym z uczynków miłosiernych względem duszy jest „modlić się za żywych i umarłych”. Słuchając zamawianych intencji Mszy św. zauważymy, że modlitwa za zmarłych jest dość powszechna. To bardzo dobrze – tylko tego daru oni od nas potrzebują! Z radością można też zauważyć modlitwę za żywych: w rocznicę urodzin dziecka lub wnuka, w 18 lub kolejną rocznicę urodzin, w rocznicę ślubu; szczególnie intensywne są modlitwy gdy ktoś ciężko zachoruje lub ulegnie wypadkowi. Bardzo dobrze, że modlimy się i za żywych. Jest to znak naszej wiary, że Bóg pomaga w codziennym życiu. Modlitwa jest czynnością człowieka wierzącego. Przez nią pomagamy innym, ale też i sobie. Pan Bóg potrafi być wdzięczny tym, którzy w Nim pokładają nadzieję i mają dla Niego czas.

Przed rokiem zaproponowaliśmy modlitwę za naszą parafię w postaci modlitwy i postu o chlebie i wodzie przez 40 dni – każdego dnia inna osoba. W takiej modlitwie przed rekolekcjami adwentowymi uczestniczyło 42 osoby. Myślę, że dzięki tej modlitwie frekwencja w tamtych rekolekcjach była lepsza niż w latach poprzednich. Przed Wielkanocą w takiej modlitwie za parafię uczestniczyło 84 osoby.

Nie od razu zauważymy wszystkie skutki naszych modlitw. Łaski, o które prosimy, Pan Bóg da niekoniecznie wtedy, kiedy my ich oczekujemy, ale na pewno wtedy, kiedy ich najbardziej potrzebujemy. Dlatego nie można zrażać się sądząc, że Bóg jest głuchy na nasze prośby – Bóg czeka na najbardziej odpowiednią chwilę, by przyjść nam z pomocą. Potrzebna jest więc cierpliwa, ufna i wytrwała modlitwa.

Modlitwa jest szczególnie ważna wtedy, kiedy w inny sposób nie możemy komuś pomóc, gdy wyczerpią się nasze ludzkie możliwości. Również wtedy możemy komuś pomóc jedynie modlitwą, kiedy on naszej pomocy nie chce, nie przyjmuje – wtedy po ludzku stajemy się bezradni, ale co jest niemożliwe dla ludzi, możliwe jest dla Boga. W Nim więc szukajmy pomocy.

Takiej pomocy modlitewnej szczególnie potrzebują ludzie młodzi. Uwiedzeni urokiem świata bardzo często nie przyjmują dobrych rad rodziców i osób starszych. Nieraz stajemy bezradni wobec ich błędów, pomysłów i wyborów życiowych. Jak im pomóc? Jeśli nie możemy po ludzku, udajmy się do najlepszego Ojca – Boga. On wszystko może.

Zapraszamy więc do kolejnej krucjaty modlitewnej, tym razem za młodzież naszej parafii. Jest to ważne i dla nas starszych – nasza starość zależy od tego, jakimi ludźmi będą w przyszłości ci, którzy teraz są młodzi. Jest to ważne i dla nich, bo tylko wierzący i dobry człowiek może właściwie odczytać swoje powołanie i założyć szczęśliwą rodzinę w której przekaże wiarę i w niej będzie dążył do świętości. 

Taką modlitwę w intencji naszej młodzieży parafialnej rozpoczniemy 3 listopada, a zakończymy dzień przed rekolekcjami czyli 12 grudnia. Modlitwa będzie trwać nieprzerwanie 40 dni, każdego dnia ktoś inny będzie pościł i modlił się za młodzież. Ponadto dobrze byłoby (trzeba by tak było), by modlący w dniu swej modlitwy uczestniczył w Mszy św. i ofiarował Komunie św. za młodzież. Gdyby nie miał takiej możliwości, niech w tej intencji przystąpi do komunii w niedzielę poprzedzającą lub następującą po dniu jego modlitwy.

Komu zależy na młodzieży i kto może niech taką modlitwę podejmie. Już można zapisać się na konkretny dzień. Niech Bóg nam w tym dziele błogosławi.

Dzisiaj jest

środa,
23 stycznia 2019

(23. dzień roku)

Święta

Środa, II Tydzień zwykły
Rok C, I
Dzień Powszedni

Życie Parafii

Papież Franciszek

"Chrzest, który nas czyni dziećmi Bożymi, Eucharystia jednocząca nas z Chrystusem, powinny stać się życiem, to znaczy przekładać się na postawy, zachowania, gesty, wybory. Łaska zawarta w sakramentach Wielkanocnych jest ogromnym potencjałem odnowy w życiu osobistym, rodzinnym, odnowy stosunków społecznych. Ale wszystko przechodzi przez ludzkie serce: jeśli pozwolę, by dotarła do mnie łaska Chrystusa Zmartwychwstałego, jeśli pozwolę, by zmieniła mnie w tym aspekcie, który nie jest dobry, który może wyrządzić krzywdę mnie i innym ludziom, to pozwalam, aby zwycięstwo Chrystusa utrwaliło się w moim życiu, by poszerzyło się jego dobroczynne działanie. To jest moc łaski! Bez łaski nic nie możemy uczynić. Bez łaski nic nie możemy uczynić. A z łaską Chrztu św. i Komunii Świętej mogę stać się narzędziem Bożego miłosierdzia. Tego wspaniałego Bożego miłosierdzia!"

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
265

Modlitewny szturm nieba