Msze św. w niedziele

Łukowa godz. 8.00; 10.00; 12.00 z udziałem dzieci -tylko w roku szkolnym;  16.30.

Babice godz. 9.00.

Osuchy godz.11.30.

W każdą sobotę o godz. 18.00 Msza św. niedzielna (w okresie zimowym godz. 17.00).

Na wszelki wypadek dobrze jest sprawdzić w ogłoszeniach, czy nie ma jakiejś wyjątkowej zmiany.

W ciągu tygodnia Msza św. o godz. 7.00 i 7.25.

Kancelaria parafialna

Czynna w dni powszednie w godz. 8.00 - 9.00  i 17.00 - 18.00.

W czasie wakacji kancelaria jest czynna w dni powszednie w godz. 8.00 - 9.00 oraz w sobotę  w godz. 17.00 - 17.50. Jeśli w tym czsie w kościele jest jakieś nabożeństwo kancelaria jest nieczynna.

Terminy chrztu dzieci

Wyszukiwanie

 

Rekolekcje przed nawiedzeniem wielkopiątkowego Krzyża św. Jana Pawła II.

W dniach 31 sierpnia  - 2 września będziemy przeżywać rekolekcje przed nawiedzeniem wielkopiątkowego Krzyża św. Jana Pawła II. Nawiedzenie rozpocznie się 5 września o godz. 17.00, a zakończy 6 o 15.00. Spotkania rekolekcyjne będą:

·      W Łukowej w czwartek, piątek i sobotę o godz. 8.00 i 19.00.

·      W Babicach w piątek o 16.00 i w sobotę o 17.30

·      W Osuchach w czwartek i piątek o 17.30. 

·      Spowiedź będzie każdego dnia rekolekcji podczas Mszy św., a w sobotę pół godziny przed Mszą – wtedy będzie kilku księży spoza parafii. Zapraszamy wszystkich do duchowego przygotowania się na nawiedzenie, bo tylko wtedy będziemy mieli szansę na doświadczenie Bożej miłości.

·      W piątek będzie taca dla ks. rekolekcjonisty, a w sobotę złożymy ofiary na tacę przeznaczoną na budowę centrum Caritas im. Kardynała Wyszyńskiego w Zamościu.

Z okazji nawiedzenia Krzyża Jana Pawła II będzie można nabyć krzyż pamiątkowy w cenie 10 zł. Poświęcenie tych krzyży będzie na pożegnanie Krzyża papieskiego

Dzisiaj jest

środa,
26 września 2018

(269. dzień roku)

Święta

Środa, XXV Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni albo wspomnienie świętych męczenników Kosmy i Damiana albo wspomnienie świętych męczenników Wawrzyńca Ruiz i Towarzyszy

Idziemy do MATKI

Papież Franciszek

"Chrzest, który nas czyni dziećmi Bożymi, Eucharystia jednocząca nas z Chrystusem, powinny stać się życiem, to znaczy przekładać się na postawy, zachowania, gesty, wybory. Łaska zawarta w sakramentach Wielkanocnych jest ogromnym potencjałem odnowy w życiu osobistym, rodzinnym, odnowy stosunków społecznych. Ale wszystko przechodzi przez ludzkie serce: jeśli pozwolę, by dotarła do mnie łaska Chrystusa Zmartwychwstałego, jeśli pozwolę, by zmieniła mnie w tym aspekcie, który nie jest dobry, który może wyrządzić krzywdę mnie i innym ludziom, to pozwalam, aby zwycięstwo Chrystusa utrwaliło się w moim życiu, by poszerzyło się jego dobroczynne działanie. To jest moc łaski! Bez łaski nic nie możemy uczynić. Bez łaski nic nie możemy uczynić. A z łaską Chrztu św. i Komunii Świętej mogę stać się narzędziem Bożego miłosierdzia. Tego wspaniałego Bożego miłosierdzia!"

Licznik

Liczba wyświetleń strony: