Msze św. w niedziele

Łukowa godz. 8.00; 10.00; 12.00 z udziałem dzieci -tylko w roku szkolnym;  16.30.

Babice godz. 9.00.

Osuchy godz.11.30.

W każdą sobotę o godz. 18.00 Msza św. niedzielna (w okresie zimowym godz. 17.00).

Na wszelki wypadek dobrze jest sprawdzić w ogłoszeniach, czy nie ma jakiejś wyjątkowej zmiany.

W ciągu tygodnia Msza św. o godz. 7.00 i 7.25.

Kancelaria parafialna

Czynna w dni powszednie w godz. 8.00 - 9.00  i 17.00 - 18.00.

W czasie wakacji kancelaria jest czynna w dni powszednie w godz. 8.00 - 9.00 oraz w sobotę  w godz. 17.00 - 17.50. Jeśli w tym czsie w kościele jest jakieś nabożeństwo kancelaria jest nieczynna.

Terminy chrztu dzieci

Wyszukiwanie

 

Rekolekcje przed nawiedzeniem wielkopiątkowego Krzyża św. Jana Pawła II.

W dniach 31 sierpnia  - 2 września będziemy przeżywać rekolekcje przed nawiedzeniem wielkopiątkowego Krzyża św. Jana Pawła II. Nawiedzenie rozpocznie się 5 września o godz. 17.00, a zakończy 6 o 15.00. Spotkania rekolekcyjne będą:

·      W Łukowej w czwartek, piątek i sobotę o godz. 8.00 i 19.00.

·      W Babicach w piątek o 16.00 i w sobotę o 17.30

·      W Osuchach w czwartek i piątek o 17.30. 

·      Spowiedź będzie każdego dnia rekolekcji podczas Mszy św., a w sobotę pół godziny przed Mszą – wtedy będzie kilku księży spoza parafii. Zapraszamy wszystkich do duchowego przygotowania się na nawiedzenie, bo tylko wtedy będziemy mieli szansę na doświadczenie Bożej miłości.

·      W piątek będzie taca dla ks. rekolekcjonisty, a w sobotę złożymy ofiary na tacę przeznaczoną na budowę centrum Caritas im. Kardynała Wyszyńskiego w Zamościu.

Z okazji nawiedzenia Krzyża Jana Pawła II będzie można nabyć krzyż pamiątkowy w cenie 10 zł. Poświęcenie tych krzyży będzie na pożegnanie Krzyża papieskiego

Dzisiaj jest

czwartek,
13 grudnia 2018

(347. dzień roku)

Święta

Czwartek, II Tydzień Adwentu
Rok C, I
Wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy

Idziemy do MATKI

Papież Franciszek

"Chrzest, który nas czyni dziećmi Bożymi, Eucharystia jednocząca nas z Chrystusem, powinny stać się życiem, to znaczy przekładać się na postawy, zachowania, gesty, wybory. Łaska zawarta w sakramentach Wielkanocnych jest ogromnym potencjałem odnowy w życiu osobistym, rodzinnym, odnowy stosunków społecznych. Ale wszystko przechodzi przez ludzkie serce: jeśli pozwolę, by dotarła do mnie łaska Chrystusa Zmartwychwstałego, jeśli pozwolę, by zmieniła mnie w tym aspekcie, który nie jest dobry, który może wyrządzić krzywdę mnie i innym ludziom, to pozwalam, aby zwycięstwo Chrystusa utrwaliło się w moim życiu, by poszerzyło się jego dobroczynne działanie. To jest moc łaski! Bez łaski nic nie możemy uczynić. Bez łaski nic nie możemy uczynić. A z łaską Chrztu św. i Komunii Świętej mogę stać się narzędziem Bożego miłosierdzia. Tego wspaniałego Bożego miłosierdzia!"

Licznik

Liczba wyświetleń strony: