Intencje Apostolstwa modlitwy 2018r.

Przez cały rok za Ojczyznę: O Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu.

Styczeń
Intencja ewangelizacyjna: Aby w krajach azjatyckich chrześcijanie, wraz z innymi mniejszościami religijnymi, mogli żyć swoją wiarą w pełnej wolności.

Parafialna:Aby rodziny znalazły czas na codzienną wspólną modlitwę.

Luty
Intencja powszechna:Aby ci, którzy sprawują władzę materialną, polityczną lub duchową, nie pozwolili, by rządziła nimi korupcja.

Parafialna:O owoce rekolekcji wielkopostnych.

Marzec
Intencja ewangelizacyjna:Aby cały Kościół uznał pilną potrzebę formacji do indywidualnego i wspólnotowego rozeznania duchowego.

Parafialna:O owoce krucjaty parafialnej o chlebie i wodzie w intencji parafii.

Kwiecień
Intencja powszechna:Aby odpowiedzialni za idee i sposób zarządzania w gospodarce mieli odwagę odrzucać gospodarkę wykluczającą i by potrafili otwierać nowe drogi.

Parafialna:Aby Zmartwychwstanie Jezusa odnowiło i umocniło wiarę wierzących i wzbudziło wiarę u niewierzących w Chrystusa mieszkańców naszej parafii.

Maj
Intencja ewangelizacyjna: Aby wierni świeccy wypełniali swoją szczególną misję, wykorzystując swoje zdolności, by odpowiadać na wyzwania dzisiejszego świata.

Parafialna: Za dzieci, które przystąpią do I Komunii św. i ich rodziny, aby były zawsze wierne Panu Jezusowi.

Czerwiec
Intencja powszechna: Aby sieci społecznościowe sprzyjały solidarności i poszanowaniu drugiego w jego odmienności.

Parafialna: Za młodych, którzy w czerwcu przyjmą sakrament bierzmowania, aby Duch Święty napełnił ich swoimi darami.

Lipiec
Intencja ewangelizacyjna: Aby kapłani, którzy w trudzie i samotności żyją pracą duszpasterską, czuli się wspomagani i pokrzepiani przez przyjaźń z Panem i braćmi.

Parafialna: O bezpieczne wakacje dla dzieci i młodzieży.

Sierpień
Intencja powszechna: Aby globalne decyzje ekonomiczne i polityczne chroniły rodziny jako skarb ludzkości.

Parafialna: O błogosławieństwo dla pracujących na roli i wspomagających rolników.

Wrzesień
Intencja powszechna:Aby młodzież na kontynencie afrykańskim miała dostęp do edukacji i pracy we własnej ojczyźnie.

Parafialna: O błogosławieństwo Boże w nauczaniu i wychowywaniu młodego pokolenia.

Październik
Intencja ewangelizacyjna:Aby osoby konsekrowane rozbudziły zapał misyjny i były obecne wśród ubogich, zepchniętych na margines i tych, którzy nie mają głosu.

Parafialna: O umiłowanie modlitwy różańcowej przez młodych.

Listopad
Intencja powszechna: Aby język serca i dialogu przeważał zawsze nad językiem oręża.

Parafialna: O niebo dla zmarłych i pragnienie nieba dla żywych.

Grudzień
Intencja ewangelizacyjna:Aby osoby zaangażowane w posługę przekazu wiary potrafiły znaleźć język właściwy dla dzisiejszych czasów, właściwy dla dialogu z kulturami.

Parafialna: Aby  Duch Święty w Adwencie i Bożym Narodzeniu odnowił i umocnił miłość małżeńską i rodzinną.

czwartek,
13 grudnia 2018

Czwartek, II Tydzień Adwentu
Rok C, I