W każdą sobotę o godz. 18.00 Msza św. niedzielna (godzina zmienia się w zależności od pory roku).

Harmonogram pielgrzymki do Lwowa i na Ukrainę

w dniach  27.04. /01.05. 2017 r.

Zwiedzanie Lwowa m.in. Cmentarz Łyczakowski na którym  pochowano wielu wybitnie zasłużonych Polaków (m.in. Marię Konopnicką, Gabrielę Zapolską, Seweryna Goszczyńskiego), Cmentarz Orląt, Stare Miasto, katedra, kaplica Boimów, zwana kaplicą Ogrójcową, cerkiew Przemienienia Pańskiego, Sobór św. Jura, Wzgórze Zamkowe z kopcem Unii Lubelskiej, kościół Dominikanów, zespół kościelno- klasztorny Bernardynów. katedra Orrmiańska. Olesko – miejsce urodzenia Jana III Sobieskiego, Poczajów – ważne miejsce kultu Maryjnego, Krzemieniec – miejsce urodzenia Juliusza Słowackiego, ze słynnym niegdyś Liceum Krzemienieckim, Zbaraż –rozsławiony przez Henryka Sienkiewicza „W Ogniu i mieczem”, zamek, kościół Bernardynów.

Jazłowiec – sanktuarium Matki Boskiej Jazłowieckiej, stare kresowe miasteczko znane z tradycji kawaleryjskiej z XIV w nazywane często  Kluczem Podola. Kamieniec Podolski – miasto legenda, historyczna stolica Podola, zwiedzanie Twierdzy Kamienieckiej ze Starym Zamkiem. Chocim – znane najbardziej z dwóch polskich zwycięstw - Karola Chodkiewicza w 1621r. i Jana Sobieskiego w 1673r. Okopy św. Trójcy – rozsławione w „Nie-Boskiej Komedii” Krasińskiego,

I dzień   27.04 .2017 r.(czw .)

-        wyjazd z Łukowej godz.4.30

-    ok. godz. 5:45 – przyjazd na granicę

-        przyjazd do Lwowa ok. godz. 9.00

-        tego dnia zwiedzanie Lwowa

-        ok.godz.18.00 obiadokolacja, zakwaterowanie

II dzień  28 .04 .2017 r.( piąt.)

-        godz. 7.30 – śniadanie

-        godz.8.30 wyjazd, zwiedzanie tego dnia: Oleska, Podhorców, Poczajowa

-        ok.17.30 przyjazd do Krzemieńca,

-        obiadokolacja i zakwaterowanie w Krzemieńcu

III dzień  29 .04 .2017 r.(sob.)

-        godz.7.00-śniadanie

-        zwiedzanie: Zbaraża, Jazłowca

-     przyjazd do Kamieńca Podolskiego, obiadokolacja, zakwaterowanie

IV dzień    30.04.2017 r.( niedz.)

-        godz. 7:00 – śniadanie

-        zwiedzanie: Kamieńca Podolskiego, Chocimia, Okopów Św. Trójcy,

-        tego dnia przyjazd do Lwowa na późną obiadokolację, zakwaterowanie

V dzień    01.05.2017 r.(pondz.)

-        godz. 8:00 – śniadanie

-        dalsze zwiedzanie Lwowa

-        czas wolny, posiłek we własnym zakresie

-        wyjazd ze Lwowa ok.godz.14.00

-        przyjazd do Łukowej godziny wieczorne

- kolejność realizacji programu może ulec zmianie

Msze Św. w Katedrze Lwowskiej lub w kościele św. Antoniego O. Franciszkanów na Łyczakowie, w Krzemieńcu, w Kamieńcu Podolskim

W miejscach kultu religijnego przewidziana jest wspólna modlitwa i sprawowanie sakramentów wg. możliwości  poszczególnych świątyń

CENA: 700 zł przy liczbie 35 osób.

Cena obejmuje: zakwaterowanie, przewóz,

wyżywienie(zgodnie z programem), opiekę kapłana ,opiekę pilota, ubezpieczenie zagranicą(KL, NNW, bagażu)   oraz obsługę przewodnika.

Dokładniejsze informacje u ks. proboszcza.

wtorek,
25 kwietnia 2017