Msze św. w niedziele

Łukowa godz. 8.00; 10.00; 12.00 z udziałem dzieci -tylko w roku szkolnym;  16.30.

Babice godz. 9.00.

Osuchy godz.11.30.

W każdą sobotę o godz. 18.00 Msza św. niedzielna (w okresie zimowym godz. 17.00).

Na wszelki wypadek dobrze jest sprawdzić w ogłoszeniach, czy nie ma jakiejś wyjątkowej zmiany.

W ciągu tygodnia Msza św. o godz. 7.00 i 7.25.

Kancelaria parafialna

Czynna w dni powszednie w godz. 8.00 - 9.00  i 17.00 - 18.00.

W czasie wakacji kancelaria jest czynna w dni powszednie w godz. 8.00 - 9.00 oraz w sobotę  w godz. 17.00 - 17.50. Jeśli w tym czsie w kościele jest jakieś nabożeństwo kancelaria jest nieczynna.

Terminy chrztu dzieci

Wyszukiwanie

Szanowni Mieszkańcy Gminy Łukowa,

 przyjezdni Rodacy i  Wszyscy Ludzie Dobrej Woli!

 

Społeczny Komitet Opieki nad Cmentarzami w Gminie Łukowa zwraca się już po raz czternasty o wsparcie kwesty 1 i 2 listopada 2015r. na cmentarzu parafialnym w Łukowejna rzecz ratowania zabytkowych nagrobków.                                                              

Za zebrane podczas ubiegłorocznej zbiórki pieniądze uregulowano zaległe należności w kwocie 1 tys. złotych  oraz dokonano renowacji trzech XIX – wiecznych  figur  oraz wyprostowania innych  trzech pomników zagrożonych zawaleniem  na ogólną sumę 10 tys. zł. Ponadto gruntownemu remontowi poddane zostało żeliwne zabytkowe ogrodzenie nagrobka Marii Grodzińskiej.

W ciągu 14 lat działalności Komitetu odnowionych i  uchronionych przed zniszczeniem zostało 100 pomników na cmentarzach    w Łukowej, Chmielku, Szarajówce, Osuchach i Borowcu za kwotę 104.339,18zł

Niech tak jak do tej pory miłość i wdzięczność do pochowanych Obrońców Ojczyzny i naszych Bliskich Zmarłych  motywuje nasdo dalszej wielkiej troski o te Miejsca Święte w celu należytego zachowania ich dla przyszłych pokoleń.

 

Numer konta Społecznego Komitetu Opieki  nad Cmentarzami w Gminie Łukowa :  BS Łukowa 30 9619 0003 2001 0001 0000 4675 0001

Odnowione pomniki dzięki ofiarności darczyńców

 

 

Społeczny Komitet Opieki nad Cmentarzami w Gminie Łukowa bardzo dziękuje wszystkim ofiarodawcom miejscowym i przyjezdnym za ogromną życzliwość i wparcie działalności komitetu na rzecz ratowania zabytków cmentarnych.

 

       Podczas kwesty 1 i 2 listopada na cmentarzu parafialnym w Łukowej zebranych zostało 11.949,65zł  5,36 euro, 4 korony szwedzkie i 2 kuny chorwackie

 

 

       Świadczy to o wielkiej Państwa hojności a członkom komitetu i wolontariuszom gimnazjum daje satysfakcję i zachętę do dalszej pracy. Dziękujemy.

 

Dzisiaj jest

środa,
21 listopada 2018

(325. dzień roku)

Święta

Środa, XXXIII Tydzień zwykły
Rok B, II
Wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

Idziemy do MATKI

Papież Franciszek

"Chrzest, który nas czyni dziećmi Bożymi, Eucharystia jednocząca nas z Chrystusem, powinny stać się życiem, to znaczy przekładać się na postawy, zachowania, gesty, wybory. Łaska zawarta w sakramentach Wielkanocnych jest ogromnym potencjałem odnowy w życiu osobistym, rodzinnym, odnowy stosunków społecznych. Ale wszystko przechodzi przez ludzkie serce: jeśli pozwolę, by dotarła do mnie łaska Chrystusa Zmartwychwstałego, jeśli pozwolę, by zmieniła mnie w tym aspekcie, który nie jest dobry, który może wyrządzić krzywdę mnie i innym ludziom, to pozwalam, aby zwycięstwo Chrystusa utrwaliło się w moim życiu, by poszerzyło się jego dobroczynne działanie. To jest moc łaski! Bez łaski nic nie możemy uczynić. Bez łaski nic nie możemy uczynić. A z łaską Chrztu św. i Komunii Świętej mogę stać się narzędziem Bożego miłosierdzia. Tego wspaniałego Bożego miłosierdzia!"

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
2300