Msze św. w niedziele

Łukowa godz. 8.00; 10.00; 12.00 z udziałem dzieci -tylko w roku szkolnym;  16.30.

Babice godz. 9.00.

Osuchy godz.11.30.

W każdą sobotę o godz. 18.00 Msza św. niedzielna (w okresie zimowym godz. 17.00).

Na wszelki wypadek dobrze jest sprawdzić w ogłoszeniach, czy nie ma jakiejś wyjątkowej zmiany.

W ciągu tygodnia Msza św. o godz. 7.00 i 7.25.

Kancelaria parafialna

Czynna w dni powszednie w godz. 8.00 - 9.00  i 17.00 - 18.00.

Kancelaria jest czynna w dni powszednie w godz. 8.00 - 9.00 oraz w sobotę  w godz. 17.00 - 17.50. Jeśli w tym czsie w kościele jest jakieś nabożeństwo kancelaria jest nieczynna.

 

Terminy chrztu dzieci

Facebook parafialny

Wyszukiwanie

Szanowni Mieszkańcy Gminy Łukowa,

 przyjezdni Rodacy i  Wszyscy Ludzie Dobrej Woli!

 

Społeczny Komitet Opieki nad Cmentarzami w Gminie Łukowa zwraca się już po raz czternasty o wsparcie kwesty 1 i 2 listopada 2015r. na cmentarzu parafialnym w Łukowejna rzecz ratowania zabytkowych nagrobków.                                                              

Za zebrane podczas ubiegłorocznej zbiórki pieniądze uregulowano zaległe należności w kwocie 1 tys. złotych  oraz dokonano renowacji trzech XIX – wiecznych  figur  oraz wyprostowania innych  trzech pomników zagrożonych zawaleniem  na ogólną sumę 10 tys. zł. Ponadto gruntownemu remontowi poddane zostało żeliwne zabytkowe ogrodzenie nagrobka Marii Grodzińskiej.

W ciągu 14 lat działalności Komitetu odnowionych i  uchronionych przed zniszczeniem zostało 100 pomników na cmentarzach    w Łukowej, Chmielku, Szarajówce, Osuchach i Borowcu za kwotę 104.339,18zł

Niech tak jak do tej pory miłość i wdzięczność do pochowanych Obrońców Ojczyzny i naszych Bliskich Zmarłych  motywuje nasdo dalszej wielkiej troski o te Miejsca Święte w celu należytego zachowania ich dla przyszłych pokoleń.

 

Numer konta Społecznego Komitetu Opieki  nad Cmentarzami w Gminie Łukowa :  BS Łukowa 30 9619 0003 2001 0001 0000 4675 0001

Odnowione pomniki dzięki ofiarności darczyńców

 

 

Społeczny Komitet Opieki nad Cmentarzami w Gminie Łukowa bardzo dziękuje wszystkim ofiarodawcom miejscowym i przyjezdnym za ogromną życzliwość i wparcie działalności komitetu na rzecz ratowania zabytków cmentarnych.

 

       Podczas kwesty 1 i 2 listopada na cmentarzu parafialnym w Łukowej zebranych zostało 11.949,65zł  5,36 euro, 4 korony szwedzkie i 2 kuny chorwackie

 

 

       Świadczy to o wielkiej Państwa hojności a członkom komitetu i wolontariuszom gimnazjum daje satysfakcję i zachętę do dalszej pracy. Dziękujemy.

 

Dzisiaj jest

środa,
23 stycznia 2019

(23. dzień roku)

Święta

Środa, II Tydzień zwykły
Rok C, I
Dzień Powszedni

Życie Parafii

Papież Franciszek

"Chrzest, który nas czyni dziećmi Bożymi, Eucharystia jednocząca nas z Chrystusem, powinny stać się życiem, to znaczy przekładać się na postawy, zachowania, gesty, wybory. Łaska zawarta w sakramentach Wielkanocnych jest ogromnym potencjałem odnowy w życiu osobistym, rodzinnym, odnowy stosunków społecznych. Ale wszystko przechodzi przez ludzkie serce: jeśli pozwolę, by dotarła do mnie łaska Chrystusa Zmartwychwstałego, jeśli pozwolę, by zmieniła mnie w tym aspekcie, który nie jest dobry, który może wyrządzić krzywdę mnie i innym ludziom, to pozwalam, aby zwycięstwo Chrystusa utrwaliło się w moim życiu, by poszerzyło się jego dobroczynne działanie. To jest moc łaski! Bez łaski nic nie możemy uczynić. Bez łaski nic nie możemy uczynić. A z łaską Chrztu św. i Komunii Świętej mogę stać się narzędziem Bożego miłosierdzia. Tego wspaniałego Bożego miłosierdzia!"

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
2498

Modlitewny szturm nieba