Szanowni Mieszkańcy Gminy Łukowa,

przyjezdni Rodacy i  Wszyscy Ludzie Dobrej Woli!

Społeczny Komitet Opieki nad Cmentarzami w Gminie Łukowa zwraca się już po raz czternasty o wsparcie kwesty 1 i 2 listopada 2015r. na cmentarzu parafialnym w Łukowejna rzecz ratowania zabytkowych nagrobków.

Za zebrane podczas ubiegłorocznej zbiórki pieniądze uregulowano zaległe należności w kwocie 1 tys. złotych  oraz dokonano renowacji trzech XIX – wiecznych  figur  oraz wyprostowania innych  trzech pomników zagrożonych zawaleniem  na ogólną sumę 10 tys. zł. Ponadto gruntownemu remontowi poddane zostało żeliwne zabytkowe ogrodzenie nagrobka Marii Grodzińskiej.

W ciągu 14 lat działalności Komitetu odnowionych i  uchronionych przed zniszczeniem zostało 100 pomników na cmentarzach    w Łukowej, Chmielku, Szarajówce, Osuchach i Borowcu za kwotę 104.339,18zł

Niech tak jak do tej pory miłość i wdzięczność do pochowanych Obrońców Ojczyzny i naszych Bliskich Zmarłych  motywuje nasdo dalszej wielkiej troski o te Miejsca Święte w celu należytego zachowania ich dla przyszłych pokoleń.

Numer konta Społecznego Komitetu Opieki  nad Cmentarzami w Gminie Łukowa :  BS Łukowa 30 9619 0003 2001 0001 0000 4675 0001

Odnowione pomniki dzięki ofiarności darczyńców

Społeczny Komitet Opieki nad Cmentarzami w Gminie Łukowa bardzo dziękuje wszystkim ofiarodawcom miejscowym i przyjezdnym za ogromną życzliwość i wparcie działalności komitetu na rzecz ratowania zabytków cmentarnych.

Podczas kwesty 1 i 2 listopada na cmentarzu parafialnym w Łukowej zebranych zostało 11.949,65zł  5,36 euro, 4 korony szwedzkie i 2 kuny chorwackie

Świadczy to o wielkiej Państwa hojności a członkom komitetu i wolontariuszom gimnazjum daje satysfakcję i zachętę do dalszej pracy. Dziękujemy.

środa,
21 listopada 2018