Msze św. w niedziele

Łukowa godz. 8.00; 10.00; 12.00 z udziałem dzieci -tylko w roku szkolnym;  16.30.

Babice godz. 9.00.

Osuchy godz.11.30.

W każdą sobotę o godz. 18.00 Msza św. niedzielna (w okresie zimowym godz. 17.00).

Na wszelki wypadek dobrze jest sprawdzić w ogłoszeniach, czy nie ma jakiejś wyjątkowej zmiany.

W ciągu tygodnia Msza św. o godz. 7.00 i 7.25.

Kancelaria parafialna

Czynna w dni powszednie w godz. 8.00 - 9.00  i 17.00 - 18.00.

W czasie wakacji kancelaria jest czynna w dni powszednie w godz. 8.00 - 9.00 oraz w sobotę  w godz. 17.00 - 17.50. Jeśli w tym czsie w kościele jest jakieś nabożeństwo kancelaria jest nieczynna.

Terminy chrztu dzieci

Wyszukiwanie

Rekolekcje wielkopostne 2013r.

W dniach 13 – 16 lutego będziemy przeżywali rekolekcje wielkopostne. Spowiedź w sobotę 16 lutego. Zakończenie rekolekcji również w sobotę. Każdy, kto będzie uczestniczył w rekolekcjach, wysłucha uważnie przynajmniej trzech nauk rekolekcyjnych, przystąpi do spowiedzi i komunii świętej może uzyskać odpust. W sobotę na zakończenie rekolekcji ojciec rekolekcjonista udzieli specjalnego błogosławieństwa z odpustem. Ofiary na tacę na zakończenie rekolekcji będą znakiem naszej wdzięczności dla rekolekcjonisty. Rekolekcje będzie głosił ksiądz pracujący we Lwowie.                               

Porządek rekolekcji:

Środa popielcowa czwartek – piątek

Łukowa:

godz. 9.00 –  Msza św. z nauką dla dorosłych

godz. 15.30– Msza św. z nauką dla dzieci

godz. 18.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich, po Mszy św. nauka dla młodzieży

Babice: godz. 12.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

Osuchy: godz. 10.30 – Msza św. z nauką dla wszystkich

Spowiedź w sobotę i zakończenie rekolekcji:

Łukowa: od 8.30; od 15.00; od 17.30

Babice:   od 11.30           

Osuchy: od 10.00   

Do spowiedzi przygotowujemy się robiąc rachunek sumienia na podstawie książeczki do nabożeństwa. Dorośli powinni skorzystać z rachunku sumienia dla dorosłych, dzieci z rachunku sumienia dla dzieci. Nie można przystępować do spowiedzi bez należytego przygotowania! Konieczny jest dokładny rachunek sumienia. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji.

Dzisiaj jest

środa,
26 września 2018

(269. dzień roku)

Święta

Środa, XXV Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni albo wspomnienie świętych męczenników Kosmy i Damiana albo wspomnienie świętych męczenników Wawrzyńca Ruiz i Towarzyszy

Idziemy do MATKI

Papież Franciszek

"Chrzest, który nas czyni dziećmi Bożymi, Eucharystia jednocząca nas z Chrystusem, powinny stać się życiem, to znaczy przekładać się na postawy, zachowania, gesty, wybory. Łaska zawarta w sakramentach Wielkanocnych jest ogromnym potencjałem odnowy w życiu osobistym, rodzinnym, odnowy stosunków społecznych. Ale wszystko przechodzi przez ludzkie serce: jeśli pozwolę, by dotarła do mnie łaska Chrystusa Zmartwychwstałego, jeśli pozwolę, by zmieniła mnie w tym aspekcie, który nie jest dobry, który może wyrządzić krzywdę mnie i innym ludziom, to pozwalam, aby zwycięstwo Chrystusa utrwaliło się w moim życiu, by poszerzyło się jego dobroczynne działanie. To jest moc łaski! Bez łaski nic nie możemy uczynić. Bez łaski nic nie możemy uczynić. A z łaską Chrztu św. i Komunii Świętej mogę stać się narzędziem Bożego miłosierdzia. Tego wspaniałego Bożego miłosierdzia!"

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
5209