Msze św. w niedziele

Łukowa godz. 8.00; 10.00; 12.00 z udziałem dzieci -tylko w roku szkolnym;  16.30.

Babice godz. 9.00.

Osuchy godz.11.30.

W każdą sobotę o godz. 18.00 Msza św. niedzielna (w okresie zimowym godz. 17.00).

Na wszelki wypadek dobrze jest sprawdzić w ogłoszeniach, czy nie ma jakiejś wyjątkowej zmiany.

W ciągu tygodnia Msza św. o godz. 7.00 i 7.25.

Kancelaria parafialna

Czynna w dni powszednie w godz. 8.00 - 9.00  i 17.00 - 18.00.

W czasie wakacji kancelaria jest czynna w dni powszednie w godz. 8.00 - 9.00 oraz w sobotę  w godz. 17.00 - 17.50. Jeśli w tym czsie w kościele jest jakieś nabożeństwo kancelaria jest nieczynna.

Terminy chrztu dzieci

Wyszukiwanie

Rekolekcje wielkopostne 2013r.

W dniach 13 – 16 lutego będziemy przeżywali rekolekcje wielkopostne. Spowiedź w sobotę 16 lutego. Zakończenie rekolekcji również w sobotę. Każdy, kto będzie uczestniczył w rekolekcjach, wysłucha uważnie przynajmniej trzech nauk rekolekcyjnych, przystąpi do spowiedzi i komunii świętej może uzyskać odpust. W sobotę na zakończenie rekolekcji ojciec rekolekcjonista udzieli specjalnego błogosławieństwa z odpustem. Ofiary na tacę na zakończenie rekolekcji będą znakiem naszej wdzięczności dla rekolekcjonisty. Rekolekcje będzie głosił ksiądz pracujący we Lwowie.                               

Porządek rekolekcji:

Środa popielcowa czwartek – piątek

Łukowa:

godz. 9.00 –  Msza św. z nauką dla dorosłych

godz. 15.30– Msza św. z nauką dla dzieci

godz. 18.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich, po Mszy św. nauka dla młodzieży

Babice: godz. 12.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

Osuchy: godz. 10.30 – Msza św. z nauką dla wszystkich

Spowiedź w sobotę i zakończenie rekolekcji:

Łukowa: od 8.30; od 15.00; od 17.30

Babice:   od 11.30           

Osuchy: od 10.00   

Do spowiedzi przygotowujemy się robiąc rachunek sumienia na podstawie książeczki do nabożeństwa. Dorośli powinni skorzystać z rachunku sumienia dla dorosłych, dzieci z rachunku sumienia dla dzieci. Nie można przystępować do spowiedzi bez należytego przygotowania! Konieczny jest dokładny rachunek sumienia. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji.

Dzisiaj jest

środa,
21 listopada 2018

(325. dzień roku)

Święta

Środa, XXXIII Tydzień zwykły
Rok B, II
Wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

Idziemy do MATKI

Papież Franciszek

"Chrzest, który nas czyni dziećmi Bożymi, Eucharystia jednocząca nas z Chrystusem, powinny stać się życiem, to znaczy przekładać się na postawy, zachowania, gesty, wybory. Łaska zawarta w sakramentach Wielkanocnych jest ogromnym potencjałem odnowy w życiu osobistym, rodzinnym, odnowy stosunków społecznych. Ale wszystko przechodzi przez ludzkie serce: jeśli pozwolę, by dotarła do mnie łaska Chrystusa Zmartwychwstałego, jeśli pozwolę, by zmieniła mnie w tym aspekcie, który nie jest dobry, który może wyrządzić krzywdę mnie i innym ludziom, to pozwalam, aby zwycięstwo Chrystusa utrwaliło się w moim życiu, by poszerzyło się jego dobroczynne działanie. To jest moc łaski! Bez łaski nic nie możemy uczynić. Bez łaski nic nie możemy uczynić. A z łaską Chrztu św. i Komunii Świętej mogę stać się narzędziem Bożego miłosierdzia. Tego wspaniałego Bożego miłosierdzia!"

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
5294