Msze św. w niedziele

Łukowa godz. 8.00; 10.00; 12.00 z udziałem dzieci -tylko w roku szkolnym;  16.30.

Babice godz. 9.00.

Osuchy godz.11.30.

W każdą sobotę o godz. 18.00 Msza św. niedzielna (w okresie zimowym godz. 17.00).

Na wszelki wypadek dobrze jest sprawdzić w ogłoszeniach, czy nie ma jakiejś wyjątkowej zmiany.

W ciągu tygodnia Msza św. o godz. 7.00 i 7.25.

Kancelaria parafialna

Czynna w dni powszednie w godz. 8.00 - 9.00  i 17.00 - 18.00.

Kancelaria jest czynna w dni powszednie w godz. 8.00 - 9.00 oraz w sobotę  w godz. 17.00 - 17.50. Jeśli w tym czsie w kościele jest jakieś nabożeństwo kancelaria jest nieczynna.

 

Terminy chrztu dzieci

Facebook parafialny

Wyszukiwanie

Byli Duszpasterze

Ks. Grzegorz Korgul

 

 

 

Ks. Grzegorz Korgul  urodził się 12 marca 1988 r. w Biłgoraju. Pochodzi z parafii św. Kazimierza Królewicza w Radzięcinie. Po ukończeniu liceum ogólnokształcącego im ONZ w Biłgoraju odbył sześcioletnią formację seminaryjną.  Święcenia kapłańskie przyjął z rąk biskupa Mariana Rojka 8 czerwca 2013 roku w Zamojskiej Katedrze. Lubi podróże, przyrodę, i pracę z ludźmi. Na Jego prymicyjnym obrazku znajduje się werset Psalmu 114 Naucz mnie spełniać Twoją wolę, bo Ty jesteś moim Bogiem. Od 17 sierpnia 2013 roku będzie sprawował posługę wikariusza parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w Łukowej.

Po 5 latach posługi w naszej parafii został przeniediony do parafii Dołhobyczów i skierowany na studia doktoranckie na KULu. Dziękujemy Księdzu za ofiarną posługę i życzymy Bożego błogosławieństwa w realizacji powołania kapłańskiego.

Ks. Tomasz Szumowski

 

 

 

Urodził się 02.09.1981 r. w Hrubieszowie. Mieszkał i uczęszczał do Szkoły Podstawowej w Matczu, która ukończył w 1996 r. Następnie podjął kształcenie w Zawodowej Szkole Mechanicznej w Hrubieszowie i tam także uczęszczał do Technikum Mechanicznego które ukończył w 2003 r. W tym samym roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji zamojsko – lubaczowskiej. 10 maja 2008 r. przyjął święcenia diakonatu z rak ks. Bp Dra Mariusza Leszczyńskiego. Pracę magisterską napisał pod kierunkiem ks. dr hab. Leszka Adamowicza pt. Proces o nieważność małżeństwa w przemówieniach Jana Pawła II do Trybunału Roty Rzymskiej. Świecenia kapłańskie otrzymał 06. 06. 2009 r. w naszej Katedrze zamojskiej z rak. Ks. Bp Dra Wacława Depo. Pracował jako wikariusz w parafii Cieszanów, Łaszczów i Klemensów. Od 22.01.2012 pełni funkcję wikariusza w parafii Wniebowzięcia NMP w Łukowej. Z dniem 16 sierpnia 2018r. rozpoczłą pracę w parafii Św. Bożej Opatrzności w Zamościu. Dziękujemy Księdzu za 5,5 lat pracy w naszej parafii i życzymy Bożego błogosławieństywa w daleszj  posłudze kapłańskiej.

 

 

Ks. Mariusz LasotaPochodzi z miejscowości Narol Wieś. Ur. 28 maja 1979 w Lubaczowie. Skończył Liceum Ogólnokształcące przy NiższymSeminarium Duchownym Księży Michalitów w Miejscu Piastowym tam zdając maturę, a następnie wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Zamojsko- Lubaczowskiej z siedzibą w Lublinie. Święcenia kapłańskie otrzymał z rąk ks. bpa Jana Śrutwy 5 czerwca 2004 roku w Katedrze Zamojskiej. W tym samym roku został skierowany do pracy w parafii św. Jerzego w Biłgoraju. Decyzją z dnia 23 czerwca 2008 został przeniesiony do parafii w Łukowej. 22.01.2013r. otrzymał nominację do parafii Klemensów.

Wdzięczni za 4,5 letnią posługę życzymy Księdzu Bożego błogosławieństwa i zapewniamy o modlitwie.

 

Ks. Dariusz KomadowskiUr. 27 lipca 1983r. w Tomaszowie Lubelskim. Ukończył Liceum Ogólnokształcące im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim, tam zdając maturę w 2002r. Tego samego roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej w Lublinie. 5 maja 2007r. przyjął święcenia diakonatu w Katedrze Zamojskiej z rąk ks. bpa Wacława Depo. Po szóstym roku formacji obronił pracę magisterską pt. „Eklezjotwórczy wymiar chrystofanii paschalnych” w Katedrze Teologii Religii Instytutu Teologii Fundamentalnej pod kierunkiem o. prof. dr. hab. Ireneusza Sławomira Ledwonia OFM, a następnie został skierowany na roczną praktykę do parafii p.w. św. Marii Magdaleny w Biłgoraju. 6 czerwca 2009r. otrzymał, z rąk ks. bpa Wacława Depo, święcenia kapłańskie, a 22 czerwca został skierowany do pracy w parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w Łukowej.

W 2013 r rozpoczął przygotowanie do wyjazdy na misje. Obecnie (2018r.) pracuje w Gruzji.

Dzisiaj jest

środa,
23 stycznia 2019

(23. dzień roku)

Święta

Środa, II Tydzień zwykły
Rok C, I
Dzień Powszedni

Życie Parafii

Papież Franciszek

"Chrzest, który nas czyni dziećmi Bożymi, Eucharystia jednocząca nas z Chrystusem, powinny stać się życiem, to znaczy przekładać się na postawy, zachowania, gesty, wybory. Łaska zawarta w sakramentach Wielkanocnych jest ogromnym potencjałem odnowy w życiu osobistym, rodzinnym, odnowy stosunków społecznych. Ale wszystko przechodzi przez ludzkie serce: jeśli pozwolę, by dotarła do mnie łaska Chrystusa Zmartwychwstałego, jeśli pozwolę, by zmieniła mnie w tym aspekcie, który nie jest dobry, który może wyrządzić krzywdę mnie i innym ludziom, to pozwalam, aby zwycięstwo Chrystusa utrwaliło się w moim życiu, by poszerzyło się jego dobroczynne działanie. To jest moc łaski! Bez łaski nic nie możemy uczynić. Bez łaski nic nie możemy uczynić. A z łaską Chrztu św. i Komunii Świętej mogę stać się narzędziem Bożego miłosierdzia. Tego wspaniałego Bożego miłosierdzia!"

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
7692

Modlitewny szturm nieba