Msze św. w niedziele

Łukowa godz. 8.00; 10.00; 12.00 z udziałem dzieci -tylko w roku szkolnym;  16.30.

Babice godz. 9.00.

Osuchy godz.11.30.

W każdą sobotę o godz. 18.00 Msza św. niedzielna (w okresie zimowym godz. 17.00).

Na wszelki wypadek dobrze jest sprawdzić w ogłoszeniach, czy nie ma jakiejś wyjątkowej zmiany.

W ciągu tygodnia Msza św. o godz. 7.00 i 7.25.

Kancelaria parafialna

Czynna w dni powszednie w godz. 8.00 - 9.00  i 17.00 - 18.00.

W czasie wakacji kancelaria jest czynna w dni powszednie w godz. 8.00 - 9.00 oraz w sobotę  w godz. 17.00 - 17.50. Jeśli w tym czsie w kościele jest jakieś nabożeństwo kancelaria jest nieczynna.

Terminy chrztu dzieci

Wyszukiwanie

Byli duszpasterze

 

 

Ks. Mariusz Lasota
Pochodzi z miejscowości Narol Wieś. Ur. 28 maja 1979 w Lubaczowie. Skończył Liceum Ogólnokształcące przy NiższymSeminarium Duchownym Księży Michalitów w Miejscu Piastowym tam zdając maturę, a następnie wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Zamojsko- Lubaczowskiej z siedzibą w Lublinie. Święcenia kapłańskie otrzymał z rąk ks. bpa Jana Śrutwy 5 czerwca 2004 roku w Katedrze Zamojskiej. W tym samym roku został skierowany do pracy w parafii św. Jerzego w Biłgoraju. Decyzją z dnia 23 czerwca 2008 został przeniesiony do parafii w Łukowej. 22.01.2013r. otrzymał nominację do parafii Klemensów.

Wdzięczni za 4,5 letnią posługę życzymy Księdzu Bożego błogosławieństwa i zapewniamy o modlitwie.

Ks. Dariusz Komadowski

Wikariusz

 

Ks. Dariusz Komadowski
Ur. 27 lipca 1983r. w Tomaszowie Lubelskim. Ukończył Liceum Ogólnokształcące im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim, tam zdając maturę w 2002r. Tego samego roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej w Lublinie. 5 maja 2007r. przyjął święcenia diakonatu w Katedrze Zamojskiej z rąk ks. bpa Wacława Depo. Po szóstym roku formacji obronił pracę magisterską pt. „Eklezjotwórczy wymiar chrystofanii paschalnych” w Katedrze Teologii Religii Instytutu Teologii Fundamentalnej pod kierunkiem o. prof. dr. hab. Ireneusza Sławomira Ledwonia OFM, a następnie został skierowany na roczną praktykę do parafii p.w. św. Marii Magdaleny w Biłgoraju. 6 czerwca 2009r. otrzymał, z rąk ks. bpa Wacława Depo, święcenia kapłańskie, a 22 czerwca został skierowany do pracy w parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w Łukowej.

Dzisiaj jest

środa,
18 lipca 2018

(199. dzień roku)

Święta

Środa, XV Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni albo wspomnienie bł. Szymona z Lipnicy, prezbitera

Idziemy do MATKI

Papież Franciszek

"Chrzest, który nas czyni dziećmi Bożymi, Eucharystia jednocząca nas z Chrystusem, powinny stać się życiem, to znaczy przekładać się na postawy, zachowania, gesty, wybory. Łaska zawarta w sakramentach Wielkanocnych jest ogromnym potencjałem odnowy w życiu osobistym, rodzinnym, odnowy stosunków społecznych. Ale wszystko przechodzi przez ludzkie serce: jeśli pozwolę, by dotarła do mnie łaska Chrystusa Zmartwychwstałego, jeśli pozwolę, by zmieniła mnie w tym aspekcie, który nie jest dobry, który może wyrządzić krzywdę mnie i innym ludziom, to pozwalam, aby zwycięstwo Chrystusa utrwaliło się w moim życiu, by poszerzyło się jego dobroczynne działanie. To jest moc łaski! Bez łaski nic nie możemy uczynić. Bez łaski nic nie możemy uczynić. A z łaską Chrztu św. i Komunii Świętej mogę stać się narzędziem Bożego miłosierdzia. Tego wspaniałego Bożego miłosierdzia!"

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
6939