Byli Duszpasterze

Ks. Grzegorz Korgul

Ks. Grzegorz Korgul  urodził się 12 marca 1988 r. w Biłgoraju. Pochodzi z parafii św. Kazimierza Królewicza w Radzięcinie. Po ukończeniu liceum ogólnokształcącego im ONZ w Biłgoraju odbył sześcioletnią formację seminaryjną.  Święcenia kapłańskie przyjął z rąk biskupa Mariana Rojka 8 czerwca 2013 roku w Zamojskiej Katedrze. Lubi podróże, przyrodę, i pracę z ludźmi. Na Jego prymicyjnym obrazku znajduje się werset Psalmu 114 Naucz mnie spełniać Twoją wolę, bo Ty jesteś moim Bogiem. Od 17 sierpnia 2013 roku będzie sprawował posługę wikariusza parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w Łukowej.

Po 5 latach posługi w naszej parafii został przeniediony do parafii Dołhobyczów i skierowany na studia doktoranckie na KULu. Dziękujemy Księdzu za ofiarną posługę i życzymy Bożego błogosławieństwa w realizacji powołania kapłańskiego.

Ks. Tomasz Szumowski

Urodził się 02.09.1981 r. w Hrubieszowie. Mieszkał i uczęszczał do Szkoły Podstawowej w Matczu, która ukończył w 1996 r. Następnie podjął kształcenie w Zawodowej Szkole Mechanicznej w Hrubieszowie i tam także uczęszczał do Technikum Mechanicznego które ukończył w 2003 r. W tym samym roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji zamojsko – lubaczowskiej. 10 maja 2008 r. przyjął święcenia diakonatu z rak ks. Bp Dra Mariusza Leszczyńskiego. Pracę magisterską napisał pod kierunkiem ks. dr hab. Leszka Adamowicza pt. Proces o nieważność małżeństwa w przemówieniach Jana Pawła II do Trybunału Roty Rzymskiej. Świecenia kapłańskie otrzymał 06. 06. 2009 r. w naszej Katedrze zamojskiej z rak. Ks. Bp Dra Wacława Depo. Pracował jako wikariusz w parafii Cieszanów, Łaszczów i Klemensów. Od 22.01.2012 pełni funkcję wikariusza w parafii Wniebowzięcia NMP w Łukowej. Z dniem 16 sierpnia 2018r. rozpoczłą pracę w parafii Św. Bożej Opatrzności w Zamościu. Dziękujemy Księdzu za 5,5 lat pracy w naszej parafii i życzymy Bożego błogosławieństywa w daleszj  posłudze kapłańskiej.

Ks. Mariusz LasotaPochodzi z miejscowości Narol Wieś. Ur. 28 maja 1979 w Lubaczowie. Skończył Liceum Ogólnokształcące przy NiższymSeminarium Duchownym Księży Michalitów w Miejscu Piastowym tam zdając maturę, a następnie wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Zamojsko- Lubaczowskiej z siedzibą w Lublinie. Święcenia kapłańskie otrzymał z rąk ks. bpa Jana Śrutwy 5 czerwca 2004 roku w Katedrze Zamojskiej. W tym samym roku został skierowany do pracy w parafii św. Jerzego w Biłgoraju. Decyzją z dnia 23 czerwca 2008 został przeniesiony do parafii w Łukowej. 22.01.2013r. otrzymał nominację do parafii Klemensów.

Wdzięczni za 4,5 letnią posługę życzymy Księdzu Bożego błogosławieństwa i zapewniamy o modlitwie.

Ks. Dariusz KomadowskiUr. 27 lipca 1983r. w Tomaszowie Lubelskim. Ukończył Liceum Ogólnokształcące im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim, tam zdając maturę w 2002r. Tego samego roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej w Lublinie. 5 maja 2007r. przyjął święcenia diakonatu w Katedrze Zamojskiej z rąk ks. bpa Wacława Depo. Po szóstym roku formacji obronił pracę magisterską pt. „Eklezjotwórczy wymiar chrystofanii paschalnych” w Katedrze Teologii Religii Instytutu Teologii Fundamentalnej pod kierunkiem o. prof. dr. hab. Ireneusza Sławomira Ledwonia OFM, a następnie został skierowany na roczną praktykę do parafii p.w. św. Marii Magdaleny w Biłgoraju. 6 czerwca 2009r. otrzymał, z rąk ks. bpa Wacława Depo, święcenia kapłańskie, a 22 czerwca został skierowany do pracy w parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w Łukowej.

W 2013 r rozpoczął przygotowanie do wyjazdy na misje. Obecnie (2018r.) pracuje w Gruzji.

środa,
21 listopada 2018