W każdą sobotę o godz. 17.00 Msza św. niedzielna.

Spotkania przygotowawcze przed I Komunią świętą

Do I Komunii św. dziecka przygotowuje się cała rodzina, gdyż jest to wydarzenie rodzinne.

W ramach tego rodzinnego przygotowania raz w miesiącu, zasadniczo w 2 niedzielę miesiąca, dzieci i rodzice wspólnie uczestniczą w Mszy św., a po niej jest katecheza dla rodziców. W tym czasie dzieci uczą się pieśni kościelnych - również na uroczystość pierwszokomunjną.

Uczestnictwo obojga rodziców w tych spotkaniach jest okazją do wspólnego pogłębienia wary, odnowienia więzi małżeńskich i rodzinnych, a przede wszystkim jest znakiem poważnego traktowania I Komunii św. jako spotkania z żywym Bogiem. Jest to też wypełnianie obowiązku religijnego wychowania dziecka przez własny przykład. Stąd tez rodzice nie powinni zwalniać się z uczestnictwa w tych spotkaniach.

Teksty do nauczenia dla wszystkich

Błogosław Ojcze, błogosław Matko – dłońmi swoimi.

Gdy dziś Chrystusa mam przyjąć wspólnie z innymi.

Na świętą chwilę, w radości czy w udręce –

Niech błogosławią nam rodziców ręce.

wtorek,
21 lutego 2017

Wtorek, Rok A, I Dzień powszedni albo wspomnienie św. Piotra Damianiego, biskupa i doktora Kościoła

Wyjazd na kulig