Msze św. w niedziele

Łukowa godz. 8.00; 10.00; 12.00 z udziałem dzieci;  16.30

Babice godz. 9.00

Osuchy godz.11.30

W każdą sobotę o godz. 18.00 Msza św. niedzielna (godzina zmienia się w zależności od pory roku).

Na wszelki wypadek dobrze jest sprawdzić w ogłoszeniach, czy nie ma jakiejś wyjątkowej zmiany.

Kancelaria parafialna

Czynna w dni powszednie w godz. 8.00 - 9.00  i 17.00 - 18.00. Jeśli w tym czsie w kościele jest jakieś nabożeństwo kancelaria jest nieczynna.

Terminy chrztu dzieci

Wyszukiwanie

Spotkania przygotowawcze przed I Komunią świętą

Do I Komunii św. dziecka przygotowuje się cała rodzina, gdyż jest to wydarzenie rodzinne.

W ramach tego rodzinnego przygotowania raz w miesiącu, zasadniczo w 2 niedzielę miesiąca, dzieci i rodzice wspólnie uczestniczą w Mszy św., a po niej jest katecheza dla rodziców. W tym czasie dzieci uczą się pieśni kościelnych - również na uroczystość pierwszokomunjną.

Uczestnictwo obojga rodziców w tych spotkaniach jest okazją do wspólnego pogłębienia wary, odnowienia więzi małżeńskich i rodzinnych, a przede wszystkim jest znakiem poważnego traktowania I Komunii św. jako spotkania z żywym Bogiem. Jest to też wypełnianie obowiązku religijnego wychowania dziecka przez własny przykład. Stąd tez rodzice nie powinni zwalniać się z uczestnictwa w tych spotkaniach.

Teksty do nauczenia dla wszystkich

 

Błogosław Ojcze, błogosław Matko – dłońmi swoimi.


Gdy dziś Chrystusa mam przyjąć wspólnie z innymi.


Na świętą chwilę, w radości czy w udręce –


Niech błogosławią nam rodziców ręce.

 

Dzisiaj jest

niedziela,
28 maja 2017

(148. dzień roku)

Święta

Niedziela, VII Tydzień Wielkanocny Rok A, I Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Odpust św. Andrzeja Boboli

100 lat

Papież Franciszek

"Chrzest, który nas czyni dziećmi Bożymi, Eucharystia jednocząca nas z Chrystusem, powinny stać się życiem, to znaczy przekładać się na postawy, zachowania, gesty, wybory. Łaska zawarta w sakramentach Wielkanocnych jest ogromnym potencjałem odnowy w życiu osobistym, rodzinnym, odnowy stosunków społecznych. Ale wszystko przechodzi przez ludzkie serce: jeśli pozwolę, by dotarła do mnie łaska Chrystusa Zmartwychwstałego, jeśli pozwolę, by zmieniła mnie w tym aspekcie, który nie jest dobry, który może wyrządzić krzywdę mnie i innym ludziom, to pozwalam, aby zwycięstwo Chrystusa utrwaliło się w moim życiu, by poszerzyło się jego dobroczynne działanie. To jest moc łaski! Bez łaski nic nie możemy uczynić. Bez łaski nic nie możemy uczynić. A z łaską Chrztu św. i Komunii Świętej mogę stać się narzędziem Bożego miłosierdzia. Tego wspaniałego Bożego miłosierdzia!"

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
6137