Informacje dla kandydatów do bierzmowania i rodziców.

Bierzmowanie 2018 – informacje wstępne

1.     Spotkania comiesięczne – zasadniczo w 2 lub 3 sobotę miesiąca o godz. 10.00 – o ewentualnych zmianach będzie informacja w Internecie.

a.      Nieobecność usprawiedliwia tylko choroba lub jakaś okoliczność, na którą nie mamy wpływu.

b.     Za każdą nieusprawiedliwioną nieobecność trzeba będzie zaliczyć 5 rozdziałów z Ewangelii wg św. Jana.

2.     W ramach przygotowania do bierzmowania trzeba:

a.      Umieć cały pacierz – tekst  na stronie internetowej parafii

b.     Wykazać się znajomością podstawowych prawd wiary – pytania. Pomocą w zrozumieniu i zapamiętaniu będą sobotnie katechezy prowadzone przez ks. Tomka – bezpośrednio po naszych spotkaniach.

c.      Posiąść znajomość Ewangelii wg św.Łukasza – będzie sprawdzian w formie testów.

d.     Znajomość liturgii Mszy św. i bierzmowania.

e.      Ocena z religii na półrocze nie może być niższa niż dostateczny.

f.   Oceny niższe niż dostateczny ( 2 i 1 ) na półrocze lub na koniec roku poprzednich klas gimnazjalnych mają być poprawione do końca maja w dowolnym czasie.

5.     Pierwsze piątki miesiąca. – do spowiedzi przygotować się na podstawie rachunku sumienia z książeczki lub innego odpowiedniego.

6.     Przewidujemy wyjazdowe rekolekcje – w domu rekolekcyjnym. Jeśli dojdą do skutku będą obowiązkowe.

7.     Będzie też brane pod uwagę

a.       zachowanie kandydata – przy obniżonej ocenie z zachowania kandydat może nie przystąpić do bierzmowania.

b.     Życie zgodne z wiarą katolicką, w tym przede wszystkim uczestnictwo w Mszy św. niedzielnej i świątecznej.

Spotkania formacyjne

Spotkania formacyjne - data podawana jest w czasie ogłoszeń parafialnych. Prosimy sprawdzać na stronie "Ogłoszenia parafialne"

Bierzmowanie -10.06.2018r. godz. 12.00.

środa,
21 listopada 2018