W każdą sobotę o godz. 17.00 Msza św. niedzielna.

I w tym roku jedziemy na Lednicę

LEDNICA to Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży - Apel III Tysiąclecia, którego istotą jest wybór Chrystusa na Pana życia.
Spotykanie odbywa się nad brzegiem jeziora, w którego wodzie został ochrzczony Mieszko I, a przez to rozpoczęła swoje istnienie cała chrześcijańska Polska.

Co bierzemy ze sobą?

Nie wiadomo jaka spotka nas pogoda więc trzeba się na to przygotować:

- kurtka przeciwdeszczowa, ciepły sweter, dobre buty, nakrycie głowy chroniące przed słońcem, skarpetki na zmianę, karimata (może być jedna na kilka osób) śpiwór (może, lecz nie musi być), koc termiczny (mieści się w kieszeni, kosztuje ok. 10 zł i można go bez problemu kupić w każdej aptece, a świetnie ochroni przed przemarznięciem, może z powodzeniem zastąpić śpiwór).

- drugie ubranie (w niedzielę idziemy na Mszę św. w Licheniu)

- woda,

- podstawowe lekarstwa, szczególnie te, które zażywasz regularnie, np. na alergię (na polu znajdują się wszelkie pyłki roślin, także bardzo duża ilość kurzu),

- mini - apteczka: podstawowe leki- przeciwbólowe, witamina C, wapno, tabletki na gardło, maść na ukąszenia komarów, plastry opatrunkowe i bandaż, krem z filtrem UV i krem na oparzenia (na Polach Lednickich nie można uciec przed słońcem).

- podstawowe środki higieniczne (będzie możliwość umycia się w Licheniu)

- jedzenie (kanapki, gdyż będą to nasze jedyne posiłki). Każdy zaopatruję się sam!

- możecie wziąć wilgotne chusteczki ( takie jak do małego dziecka)

Dokąd nas zabieracie?

o tutaj :) w sumie zrobimy ponad 1200 km

Plan pól lednickich