Łukowa godz. 8.00; 10.00;  16.30

KATECHEZY PRZEDŚLUBNE

Od rozpoczęcia Adwentu i od początku Wielkiego Postu w niedziele po mszy wieczornej czyli około 17.30 odbywają się katechezy przedślubne przygotowujące pary narzeczeńskie do przyjęcia sakramentu małżeństwa. Spotkania prowadzi ks. proboszcz Waldemar Kostrubiec.

DWUDNIOWE KATECHEZY PRZEDŚLUBNE

Narzeczeni, którzy nie mogą uczestniczyć w katechezach przedślubnych w parafii, mogą wziąć udział w dwudniowych rekolekcjach dla narzeczonych organizoawnych przez Diecezjalne Duszpasterstwo Rodzin.

Istnieje konieczność telefonicznego zapisania się na katechezy przedślubne jak i ewentualnej rezerwacji miejsc do zakwaterowania

Diecezjalny Doradca Życia Rodzinnego tel. Kom. 506 108 186 ( po 20- tej )

Więcej informacji na stronie Duszpasterstwa Rodzin w Zamościu

DWUDNIOWE KATECHEZY PRZEDŚLUBNE, określane przez zainteresowanych rekolekcjami przed zawarciem małżeństwa. Jest to czas, w którym utwierdzamy się w przekonaniu znaczenia w życiu, uniwersalnych wartości: takich jak miłość, wartość ludzkiego życia i szacunku do praw Bożych oraz znaczenia i wartości sakramentalnego małżeństwa.

Ta forma bezpośredniego przygotowania narzeczonych do małżeństwa przeznaczona jest dla osób nie mogących uczestniczyć w co miesięcznych spotkaniach przez okres 3 miesięcy: tzn. dla pracujących za granicą, pracujących w nieokreślonym czasie także w niedzielę i święta, mieszkających w dużej odległości od siebie, a chcących przygotować się do podjęcia życiowej decyzji razem.

Ten czas rekolekcji to także formacja duchowa - uczestnictwo w Eucharystii poprzedzonej adoracją Najśw. Sakramentu, przygotowaniem do spowiedzi świętej oraz konferencje na tematy modlitwy i życia wiarą w małżeństwie i rodzinie, nie rzadko ze świadectwami małżonków.

wtorek,
25 lipca 2017