Msze św. w niedziele

Łukowa godz. 8.00; 10.00; 12.00 z udziałem dzieci -tylko w roku szkolnym;  16.30.

Babice godz. 9.00.

Osuchy godz.11.30.

W każdą sobotę o godz. 18.00 Msza św. niedzielna (w okresie zimowym godz. 17.00).

Na wszelki wypadek dobrze jest sprawdzić w ogłoszeniach, czy nie ma jakiejś wyjątkowej zmiany.

W ciągu tygodnia Msza św. o godz. 7.00 i 7.25.

Kancelaria parafialna

Czynna w dni powszednie w godz. 8.00 - 9.00  i 17.00 - 18.00.

Kancelaria jest czynna w dni powszednie w godz. 8.00 - 9.00 oraz w sobotę  w godz. 17.00 - 17.50. Jeśli w tym czsie w kościele jest jakieś nabożeństwo kancelaria jest nieczynna.

 

Terminy chrztu dzieci

Facebook parafialny

Wyszukiwanie

KATECHEZY PRZEDŚLUBNE

Od rozpoczęcia Adwentu i od początku Wielkiego Postu w niedziele po mszy wieczornej czyli około 17.30 odbywają się katechezy przedślubne przygotowujące pary narzeczeńskie do przyjęcia sakramentu małżeństwa. Spotkania prowadzi ks. proboszcz Waldemar Kostrubiec. 

DWUDNIOWE KATECHEZY PRZEDŚLUBNE

 

Narzeczeni, którzy nie mogą uczestniczyć w katechezach przedślubnych w parafii, mogą wziąć udział w dwudniowych rekolekcjach dla narzeczonych organizoawnych przez Diecezjalne Duszpasterstwo Rodzin. 


Istnieje konieczność telefonicznego zapisania się na katechezy przedślubne jak i ewentualnej rezerwacji miejsc do zakwaterowania

Diecezjalny Doradca Życia Rodzinnego tel. Kom. 506 108 186 ( po 20- tej )

Więcej informacji na stronie Duszpasterstwa Rodzin w Zamościu 

 

DWUDNIOWE KATECHEZY PRZEDŚLUBNE, określane przez zainteresowanych rekolekcjami przed zawarciem małżeństwa. Jest to czas, w którym utwierdzamy się w przekonaniu znaczenia w życiu, uniwersalnych wartości: takich jak miłość, wartość ludzkiego życia i szacunku do praw Bożych oraz znaczenia i wartości sakramentalnego małżeństwa.

Ta forma bezpośredniego przygotowania narzeczonych do małżeństwa przeznaczona jest dla osób nie mogących uczestniczyć w co miesięcznych spotkaniach przez okres 3 miesięcy: tzn. dla pracujących za granicą, pracujących w nieokreślonym czasie także w niedzielę i święta, mieszkających w dużej odległości od siebie, a chcących przygotować się do podjęcia życiowej decyzji razem.

Ten czas rekolekcji to także formacja duchowa - uczestnictwo w Eucharystii poprzedzonej adoracją Najśw. Sakramentu, przygotowaniem do spowiedzi świętej oraz konferencje na tematy modlitwy i życia wiarą w małżeństwie i rodzinie, nie rzadko ze świadectwami małżonków.

Dzisiaj jest

środa,
23 stycznia 2019

(23. dzień roku)

Święta

Środa, II Tydzień zwykły
Rok C, I
Dzień Powszedni

Życie Parafii

Papież Franciszek

"Chrzest, który nas czyni dziećmi Bożymi, Eucharystia jednocząca nas z Chrystusem, powinny stać się życiem, to znaczy przekładać się na postawy, zachowania, gesty, wybory. Łaska zawarta w sakramentach Wielkanocnych jest ogromnym potencjałem odnowy w życiu osobistym, rodzinnym, odnowy stosunków społecznych. Ale wszystko przechodzi przez ludzkie serce: jeśli pozwolę, by dotarła do mnie łaska Chrystusa Zmartwychwstałego, jeśli pozwolę, by zmieniła mnie w tym aspekcie, który nie jest dobry, który może wyrządzić krzywdę mnie i innym ludziom, to pozwalam, aby zwycięstwo Chrystusa utrwaliło się w moim życiu, by poszerzyło się jego dobroczynne działanie. To jest moc łaski! Bez łaski nic nie możemy uczynić. Bez łaski nic nie możemy uczynić. A z łaską Chrztu św. i Komunii Świętej mogę stać się narzędziem Bożego miłosierdzia. Tego wspaniałego Bożego miłosierdzia!"

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
8459

Modlitewny szturm nieba