Bractwa

1. Straż Honorowa Najśw. Serca P. Jezusa.

2. Adoracji nocnej w rodzinie.

3. Arcybractwo Konającego Serca P. Jezusa i Matki B. Bolesnej.

4. Straż Honorowa Niepokalanego Serca Maryi.

Najliczniejszą grupą modlitewną w parafii Łukowa jest Arcybractwo Konającego Serca Pana Jezusa i Matki Boskiej Bolesnej w Rodzinie. Arcybractwo to powstało w 1992 r. z inicjatywy byłej parafianki p. Zofii Kożuszek mieszkającej obecnie w Lublinie. Zapisami zajęła się p. Janina Gontarz. W pierwszym roku działalności wstąpiło do Arcybractwa 89 osób. Z każdym rokiem przybywało nowych członków. Obecnie na liście Księgi wpisów figurują 322 nazwiska z tego 47 osób już nie żyje. W tym samym roku 1992 do grupy modlitewnej Adoracji Nocnej Najświętszego Sakramentu w Rodzinie wstąpiło 8 osób. Obecnie grupa liczy 165 osób.

W maju 1993r. powstała Straż Honorowa Najświętszego Serca Jezusa, która liczy 111 osób i Straż Honorowa Najświętszego Serca Maryi z liczbą 100 osób.

W 1998r. została powołana grupa Modlitwy do Matki Bożej Szkaplerznej, skupia ona 27 osób. Zelatorka wymienionych grup p. Janina Gontarz utrzymuje stały kontakt z Centrum Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana w Krakowie i z Centrum Arcybractwa Konającego Serca Jezusa i Matki Boskiej Bolesnej w Jaśle. Opiekę duchowną nad wszystkimi grupami sprawuje proboszcz parafii ksiądz Waldemar Kostrubiec.

W każdy drugi piątek miesiąca sprawuje Eucharystię w intencji Arcybractw i poleca Bogu dusze zmarłych członków poszczególnych grup. W pięknych homiliach przybliża prawdy wiary.

środa,
21 listopada 2018