Msze św. w niedziele

Łukowa godz. 8.00; 10.00; 12.00 z udziałem dzieci -tylko w roku szkolnym;  16.30.

Babice godz. 9.00.

Osuchy godz.11.30.

W każdą sobotę o godz. 18.00 Msza św. niedzielna (w okresie zimowym godz. 17.00).

Na wszelki wypadek dobrze jest sprawdzić w ogłoszeniach, czy nie ma jakiejś wyjątkowej zmiany.

W ciągu tygodnia Msza św. o godz. 7.00 i 7.25.

Kancelaria parafialna

Czynna w dni powszednie w godz. 8.00 - 9.00  i 17.00 - 18.00.

Kancelaria jest czynna w dni powszednie w godz. 8.00 - 9.00 oraz w sobotę  w godz. 17.00 - 17.50. Jeśli w tym czsie w kościele jest jakieś nabożeństwo kancelaria jest nieczynna.

 

Terminy chrztu dzieci

Facebook parafialny

Wyszukiwanie

Bractwa

1. Straż Honorowa Najśw. Serca P. Jezusa.

2. Adoracji nocnej w rodzinie.

3. Arcybractwo Konającego Serca P. Jezusa i Matki B. Bolesnej.

4. Straż Honorowa Niepokalanego Serca Maryi.


Najliczniejszą grupą modlitewną w parafii Łukowa jest Arcybractwo Konającego Serca Pana Jezusa i Matki Boskiej Bolesnej w Rodzinie. Arcybractwo to powstało w 1992 r. z inicjatywy byłej parafianki p. Zofii Kożuszek mieszkającej obecnie w Lublinie. Zapisami zajęła się p. Janina Gontarz. W pierwszym roku działalności wstąpiło do Arcybractwa 89 osób. Z każdym rokiem przybywało nowych członków. Obecnie na liście Księgi wpisów figurują 322 nazwiska z tego 47 osób już nie żyje. W tym samym roku 1992 do grupy modlitewnej Adoracji Nocnej Najświętszego Sakramentu w Rodzinie wstąpiło 8 osób. Obecnie grupa liczy 165 osób.

W maju 1993r. powstała Straż Honorowa Najświętszego Serca Jezusa, która liczy 111 osób i Straż Honorowa Najświętszego Serca Maryi z liczbą 100 osób.

W 1998r. została powołana grupa Modlitwy do Matki Bożej Szkaplerznej, skupia ona 27 osób. Zelatorka wymienionych grup p. Janina Gontarz utrzymuje stały kontakt z Centrum Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana w Krakowie i z Centrum Arcybractwa Konającego Serca Jezusa i Matki Boskiej Bolesnej w Jaśle. Opiekę duchowną nad wszystkimi grupami sprawuje proboszcz parafii ksiądz Waldemar Kostrubiec.

W każdy drugi piątek miesiąca sprawuje Eucharystię w intencji Arcybractw i poleca Bogu dusze zmarłych członków poszczególnych grup. W pięknych homiliach przybliża prawdy wiary.

Dzisiaj jest

środa,
23 stycznia 2019

(23. dzień roku)

Święta

Środa, II Tydzień zwykły
Rok C, I
Dzień Powszedni

Życie Parafii

Papież Franciszek

"Chrzest, który nas czyni dziećmi Bożymi, Eucharystia jednocząca nas z Chrystusem, powinny stać się życiem, to znaczy przekładać się na postawy, zachowania, gesty, wybory. Łaska zawarta w sakramentach Wielkanocnych jest ogromnym potencjałem odnowy w życiu osobistym, rodzinnym, odnowy stosunków społecznych. Ale wszystko przechodzi przez ludzkie serce: jeśli pozwolę, by dotarła do mnie łaska Chrystusa Zmartwychwstałego, jeśli pozwolę, by zmieniła mnie w tym aspekcie, który nie jest dobry, który może wyrządzić krzywdę mnie i innym ludziom, to pozwalam, aby zwycięstwo Chrystusa utrwaliło się w moim życiu, by poszerzyło się jego dobroczynne działanie. To jest moc łaski! Bez łaski nic nie możemy uczynić. Bez łaski nic nie możemy uczynić. A z łaską Chrztu św. i Komunii Świętej mogę stać się narzędziem Bożego miłosierdzia. Tego wspaniałego Bożego miłosierdzia!"

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
7585

Modlitewny szturm nieba