Msze św. w niedziele

Łukowa godz. 8.00; 10.00; 12.00 z udziałem dzieci -tylko w roku szkolnym;  16.30.

Babice godz. 9.00.

Osuchy godz.11.30.

W każdą sobotę o godz. 18.00 Msza św. niedzielna (w okresie zimowym godz. 17.00).

Na wszelki wypadek dobrze jest sprawdzić w ogłoszeniach, czy nie ma jakiejś wyjątkowej zmiany.

W ciągu tygodnia Msza św. o godz. 7.00 i 7.25.

Kancelaria parafialna

Czynna w dni powszednie w godz. 8.00 - 9.00  i 17.00 - 18.00.

W czasie wakacji kancelaria jest czynna w dni powszednie w godz. 8.00 - 9.00 oraz w sobotę  w godz. 17.00 - 17.50. Jeśli w tym czsie w kościele jest jakieś nabożeństwo kancelaria jest nieczynna.

Terminy chrztu dzieci

Wyszukiwanie

Bractwa

1. Straż Honorowa Najśw. Serca P. Jezusa.

2. Adoracji nocnej w rodzinie.

3. Arcybractwo Konającego Serca P. Jezusa i Matki B. Bolesnej.

4. Straż Honorowa Niepokalanego Serca Maryi.


Najliczniejszą grupą modlitewną w parafii Łukowa jest Arcybractwo Konającego Serca Pana Jezusa i Matki Boskiej Bolesnej w Rodzinie. Arcybractwo to powstało w 1992 r. z inicjatywy byłej parafianki p. Zofii Kożuszek mieszkającej obecnie w Lublinie. Zapisami zajęła się p. Janina Gontarz. W pierwszym roku działalności wstąpiło do Arcybractwa 89 osób. Z każdym rokiem przybywało nowych członków. Obecnie na liście Księgi wpisów figurują 322 nazwiska z tego 47 osób już nie żyje. W tym samym roku 1992 do grupy modlitewnej Adoracji Nocnej Najświętszego Sakramentu w Rodzinie wstąpiło 8 osób. Obecnie grupa liczy 165 osób.

W maju 1993r. powstała Straż Honorowa Najświętszego Serca Jezusa, która liczy 111 osób i Straż Honorowa Najświętszego Serca Maryi z liczbą 100 osób.

W 1998r. została powołana grupa Modlitwy do Matki Bożej Szkaplerznej, skupia ona 27 osób. Zelatorka wymienionych grup p. Janina Gontarz utrzymuje stały kontakt z Centrum Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana w Krakowie i z Centrum Arcybractwa Konającego Serca Jezusa i Matki Boskiej Bolesnej w Jaśle. Opiekę duchowną nad wszystkimi grupami sprawuje proboszcz parafii ksiądz Waldemar Kostrubiec.

W każdy drugi piątek miesiąca sprawuje Eucharystię w intencji Arcybractw i poleca Bogu dusze zmarłych członków poszczególnych grup. W pięknych homiliach przybliża prawdy wiary.

Dzisiaj jest

środa,
21 listopada 2018

(325. dzień roku)

Święta

Środa, XXXIII Tydzień zwykły
Rok B, II
Wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

Idziemy do MATKI

Papież Franciszek

"Chrzest, który nas czyni dziećmi Bożymi, Eucharystia jednocząca nas z Chrystusem, powinny stać się życiem, to znaczy przekładać się na postawy, zachowania, gesty, wybory. Łaska zawarta w sakramentach Wielkanocnych jest ogromnym potencjałem odnowy w życiu osobistym, rodzinnym, odnowy stosunków społecznych. Ale wszystko przechodzi przez ludzkie serce: jeśli pozwolę, by dotarła do mnie łaska Chrystusa Zmartwychwstałego, jeśli pozwolę, by zmieniła mnie w tym aspekcie, który nie jest dobry, który może wyrządzić krzywdę mnie i innym ludziom, to pozwalam, aby zwycięstwo Chrystusa utrwaliło się w moim życiu, by poszerzyło się jego dobroczynne działanie. To jest moc łaski! Bez łaski nic nie możemy uczynić. Bez łaski nic nie możemy uczynić. A z łaską Chrztu św. i Komunii Świętej mogę stać się narzędziem Bożego miłosierdzia. Tego wspaniałego Bożego miłosierdzia!"

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
7412