16.09.2018

Panie, przymnóż nam wiary!

1.      Dziś różaniec o godz. 15.30; o 16.00 nieszpory, a o 16.30 Msza św.

2.      Dziś po Mszach św. jest zbiórka ofiar do puszek na Katolickie Radio Zamość.

3.      Dziś po Mszy św. o 12.00 spotkanie rodziców dzieci z klas 3, 4, 6, 7, 8  szkoły podstawowej i młodzieży gimnazjalnej w sprawie przygotowania do przyjęcia I Komunii św., Komunii Rocznicowej i bierzmowania.

4.      Jutro o 18.00 Msza św. Rodziny Radia Maryja.

5.      W środę Koło Misyjne w Łukowej o godz. 15.00.

6.      Spotkanie Dzieci Bożych w piątek o godz. 15.00.

7.      W sobotę o 10.00 spotkanie młodzieży z gimnazjum i z klas 8 oraz chcących w tym roku szkolnym przyjąć sakrament bierzmowania.

8.      W sobotę o 18.00 chrzest dzieci. Konferencja dla rodziców i chrzestnych w piątek o 17.00.

9.      Za tydzień na Mszy św. o 12.00 będzie uroczystość ślubów wieczystych siostry Sylwii Stelmach. Zapraszamy na tę uroczystość i prosimy o modlitwę w intencji siostry i całego zgromadzenia sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi.

10.  W przedsionku kościoła jest do nabycia tygodnik NIEDZIELA, w którym warto przeczytać krótkie informacje z życia Kościoła oraz artykuły: „Katolik głosuje na katolika”; „Lukas przyjaciel świętych pastuszków”; „Wiara podstawą kultury duchowej”; „Czyja będzie Polska?”

11.  W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Maria Osuch z Łukowej i Przemysław Rogoża z Babic – pogrzeb jego jeszcze nie ustalony. Dobry Jezu, a nasz Panie

12.  Niech nam Bóg błogosławi, byśmy byli otwarci na Jego słowa.

Intencje Apostolstwa modlitwy 2018r.

Przez cały rok za Ojczyznę: O Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu.

Wrzesień
Intencja powszechna:Aby młodzież na kontynencie afrykańskim miała dostęp do edukacji i pracy we własnej ojczyźnie.

Parafialna: O błogosławieństwo Boże w nauczaniu i wychowywaniu młodego pokolenia.

Październik
Intencja ewangelizacyjna:Aby osoby konsekrowane rozbudziły zapał misyjny i były obecne wśród ubogich, zepchniętych na margines i tych, którzy nie mają głosu.

Parafialna: O umiłowanie modlitwy różańcowej przez młodych.

Listopad
Intencja powszechna: Aby język serca i dialogu przeważał zawsze nad językiem oręża.

Parafialna: O niebo dla zmarłych i pragnienie nieba dla żywych.

Grudzień
Intencja ewangelizacyjna:Aby osoby zaangażowane w posługę przekazu wiary potrafiły znaleźć język właściwy dla dzisiejszych czasów, właściwy dla dialogu z kulturami.

Parafialna: Aby  Duch Święty w Adwencie i Bożym Narodzeniu odnowił i umocnił miłość małżeńską i rodzinną.

Boże, Twój Syn przez swoje życie, śmierć i zmartwychwstanie wysłużył nam wieczne zbawienie, + spraw, abyśmy rozważając te tajemnice w różańcu Najświętszej Maryi Panny, * według nich kształtowali swoje życie i osiągnęli to, co one obiecują. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, + który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

środa,
26 września 2018

Środa, XXV Tydzień zwykły
Rok B, II