Msze św. w niedziele

Łukowa godz. 8.00; 10.00; 12.00 z udziałem dzieci;  16.30

Babice godz. 9.00

Osuchy godz.11.30

W każdą sobotę o godz. 18.00 Msza św. niedzielna (godzina zmienia się w zależności od pory roku).

Na wszelki wypadek dobrze jest sprawdzić w ogłoszeniach, czy nie ma jakiejś wyjątkowej zmiany.

Kancelaria parafialna

Czynna w dni powszednie w godz. 8.00 - 9.00  i 17.00 - 18.00. Jeśli w tym czsie w kościele jest jakieś nabożeństwo kancelaria jest nieczynna.

Terminy chrztu dzieci

Wyszukiwanie

Ogłoszenia parafialne

21.05.2017

Panie, przymnóż nam wiary!


1.      Dziś o 15.30 różaniec, o 16.00 nabożeństwo majowe i o 16.30 Msza św.

2.      Zapraszamy na nabożeństwa majowe do kościoła w dni powszednie o godz. 19.00. Zachęcamy do śpiewania litanii przy figurach w naszych miejscowościach.

3.      Dziś o godz. 18.00 będzie poświęcenie pól w Babicach i Kozakach.

4.      Dziś o 17.00 przy pomniku w Szarajówce będzie Msza św. w rocznicę pacyfikacji.

5.      W środę księża odwiedzą chorych w Łukowej IV i w Babicach. Początek w Łukowej i w Babicach o godz. 9.00.

6.      Rada Nadzorcza Banku Spółdzielczego w Łukowej zaprasza na drugą w tym roku akcję poboru krwi, która odbędzie się w niedzielę za tydzień w łukowskim gimnazjum w godzinach 8.30 – 14.30. Na akcji będą zbierane czekolady dla polskich dzieci na Ukrainie w parafii Winniki i Mohylew pod Lwowem.

7.      Przekazujemy podziękowanie krwiodawcom za poprzednią zbiórkę czekolad. Zostały one przekazane dzieciom z Domu Dziecka prowadzonego przez Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi w Ostrowcu Świętokrzyskim. Siostry i dzieci dziękują i zapewniają o swojej modlitwie za ofiarodawców.

8.      Od jutra do środy na nabożeństwach majowych modlimy się o urodzaje.

9.      W piątek nabożeństwo majowe w intencji naszych mam z okazji Dnia Matki.

10.  W piątek rozpocznie się nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nowenna będzie połączona z nabożeństwem majowym.

11.  W sobotę o godz. 19.00 chrzest dzieci. Konferencja dla rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 17.00.

12.  Za tydzień taca na budownictwo sakralne w naszej diecezji.

13.  Za tydzień poświęcenie pól w Podsośninie i w Osuchach o godz. 18.00.

14.  Of. Na potrzeby świątyni bezimienna 200 zł. Bóg zapłać.

15.  W przedsionku jest prasa katolicka. W NIEDZIELI warto przeczytać wiadomości z życia Kościoła, oraz artykuły: „Fatima daje nadzieję”; „Dzieci na ołtarzach”; „Pierwszy Azer katolickim księdzem”; „Niesamowity prezent”.

16.  W ubiegłym tygodniu zmarli: Janina Wielgan z Babic Jan Kowalczuk z Podsośniny. Dobry Jezu, a nasz Panie…

17.  Niech Chrystus nam błogosławi, abyśmy miłość do Niego okazali zachowywaniem Jego przykazań.


Intencje Apostolstwa modlitwy

 

 

Intencje modlitwy różańcowej na maj:

 

Intencja ewangelizacyjna: Aby chrześcijanie w Afryce dawali profetyczne świadectwo pojednania, sprawiedliwości i pokoju, naśladując Jezusa miłosiernego.

Parafialna: Aby dzieci i rodziny, które w tym roku przeżywały I Komunię  św. i 1 rocznicę Komunii św. wzrastały w wierze i miłości do Boga i człowieka.
Diecezjalna: Za naszą diecezję w roku jubileuszu jej powstania.

 

Intencje modlitwy różańcowej na kwiecień:

 Intencja ogólna papieska: Aby młodzież umiała wielkodusznie odpowiadać na swoje powołanie, rozważając poważnie również możliwość poświęcenia się Panu w kapłaństwie lub w życiu konsekrowanym.

 

Parafialna: Aby przeżywane w rodzinie święta wielkanocne ożywiły wiarę, nadzieję i miłość w naszych rodzinach. Za Ojczyznę: O Polskę wolną, sprawiedliwą i wierną Chrystusowi, którego uznała za Króla i Pana.

 

marzec:

Papieska ewangelizacyjna: Aby prześladowani chrześcijanie doświadczyli wsparcia całego Kościoła przez modlitwę i w postaci pomocy materialnej.

Parafialna: O owoce Wielkiego Postu i rekolekcji – o łaskę nawrócenia dla każdego z nas.

 

Za Oczyznę: Z Maryją Królową Polski modlimy się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu

Dzisiaj jest

niedziela,
28 maja 2017

(148. dzień roku)

Święta

Niedziela, VII Tydzień Wielkanocny Rok A, I Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Odpust św. Andrzeja Boboli

100 lat

Papież Franciszek

"Chrzest, który nas czyni dziećmi Bożymi, Eucharystia jednocząca nas z Chrystusem, powinny stać się życiem, to znaczy przekładać się na postawy, zachowania, gesty, wybory. Łaska zawarta w sakramentach Wielkanocnych jest ogromnym potencjałem odnowy w życiu osobistym, rodzinnym, odnowy stosunków społecznych. Ale wszystko przechodzi przez ludzkie serce: jeśli pozwolę, by dotarła do mnie łaska Chrystusa Zmartwychwstałego, jeśli pozwolę, by zmieniła mnie w tym aspekcie, który nie jest dobry, który może wyrządzić krzywdę mnie i innym ludziom, to pozwalam, aby zwycięstwo Chrystusa utrwaliło się w moim życiu, by poszerzyło się jego dobroczynne działanie. To jest moc łaski! Bez łaski nic nie możemy uczynić. Bez łaski nic nie możemy uczynić. A z łaską Chrztu św. i Komunii Świętej mogę stać się narzędziem Bożego miłosierdzia. Tego wspaniałego Bożego miłosierdzia!"

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
78858