Łukowa godz. 8.00; 10.00;  16.30

16.07.2017

Panie, przymnóż nam wiary!

1.    Dziś różaniec o godz. 15.30; o 16.00 nieszpory, a o 16.30 Msza św.

2.    W najbliższą niedziele z racji św. Krzysztofa (25.07) błogosławieństwo pojazdów i kierowców po każdej mszy św. Zbiórka ofiar przy poświęceniu do puszek na środki transportu dla polskich misjonarzy MIVA Polska.

3.    Wpłynęła ofiara na potrzeby parafii od rodz. Pękalów 300 zł. Bóg zapałać

4.    Bóg zapłać także za ofiarę na potrzeby parafii od młodzieży Bierzmowanych 600 zł. Młodzież i rodzice ufundowali także dary na potrzeby Domu Pomocy Społecznej w Lubaczowie. Siostry wraz z potrzebującymi składają wszystkim podziękowanie a list można odczytać w gablocie.

5.    GOK w Łukowej organizuje za tydzień w niedzielę 23 lipca pierwszy wakacyjny rajd  rowerowy dla młodzieży i dorosłych. Uczestnicy do lat 12 muszą być z opiekunami, natomiast młodzieży do lat 18. po przedstawieniu  pisemnej zgody rodziców.Zbiórka: o godz.10:45 – obok cmentarza partyzanckiego w Osuchach. Szczegóły rajdu, trasa i atrakcje na plakacie w gablocie. Warto pojechać.

6. W sobotę o 18.00 Chrzty dzieci konerencja i spisywanie aktów w piątek o 18.00.

7.    Mają zamiar przyjąć sakrament małżeństwa, zapowiedzi 2:•    Kamil Łazorczyk kaw. z Łukowej i Anna Kadamus panna z Szopowego par. Józefów.

8.    W przedsionku kościoła jest do nabycia tygodnik NIEDZIELA, w którym warto przeczytać krótkie informacje z życia Kościoła oraz artykuły: „Idzcie i głoście” – o pielgrzymce Rodziny Radia Maryja; „My chemy Boga” – przemówienie Donalda Traumpa do Polaków; „Myśli na wakacje”; „Szukając śladów  św. Brata Alberta”.

9.    Módlmy się także o dobre urodzaje i dobra pogodę dla pracujących i odpoczywających.

10.    Można zapisywać się na XXXV pieszą pielgrzymkę na Jasna Górę.

11.    W tym tygodniu zmarł Józef Łuszczak z Łukowej II. Polećmyu go miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezus.

12.    Niech Wypoczywającym i pracującym na wakacjach Bóg błogosławi, byśmy umieli pracować i odpoczywać z Bogiem.

Intencje Apostolstwa modlitwy

Intencje modlitwy różańcowej na czerwiec:

Intencja ogólna: Aby odpowiedzialni za narody zdecydowanie dokładali starań, by położyć kres handlowi bronią, który jest przyczyną wielu niewinnych ofiar.

Parafialna: O błogosławieństwo Boże w pracach rolników i o dobre plony oraz o dary Ducha Świętego dla bierzmowanych.

Diecezjalna: O odnowienia i umocnienia wiary, nadziei oraz miłości w sercach kapłanów i wiernych świeckich.

Za Ojczyznę: O wierność Bogu i wolność od nienawiści.

Intencje modlitwy różańcowej na maj:

Intencja ewangelizacyjna: Aby chrześcijanie w Afryce dawali profetyczne świadectwo pojednania, sprawiedliwości i pokoju, naśladując Jezusa miłosiernego.

Parafialna: Aby dzieci i rodziny, które w tym roku przeżywały I Komunię  św. i 1 rocznicę Komunii św. wzrastały w wierze i miłości do Boga i człowieka.
Diecezjalna: Za naszą diecezję w roku jubileuszu jej powstania.

Intencje modlitwy różańcowej na kwiecień:

Intencja ogólna papieska: Aby młodzież umiała wielkodusznie odpowiadać na swoje powołanie, rozważając poważnie również możliwość poświęcenia się Panu w kapłaństwie lub w życiu konsekrowanym.

Parafialna: Aby przeżywane w rodzinie święta wielkanocne ożywiły wiarę, nadzieję i miłość w naszych rodzinach. Za Ojczyznę: O Polskę wolną, sprawiedliwą i wierną Chrystusowi, którego uznała za Króla i Pana.

marzec:

Papieska ewangelizacyjna: Aby prześladowani chrześcijanie doświadczyli wsparcia całego Kościoła przez modlitwę i w postaci pomocy materialnej.

Parafialna: O owoce Wielkiego Postu i rekolekcji – o łaskę nawrócenia dla każdego z nas.

Za Oczyznę: Z Maryją Królową Polski modlimy się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu

wtorek,
25 lipca 2017