18.11.2018

Panie, przymnóż nam wiary!

1.      Dziś różaniec za zmarłych o 15.45.00, a o 16.30 Msza św.

2.      Dziś gościmy ks. Rusłana Karmalitę pracującego na Ukrainie. Po Mszach św. ks. Rusłan będzie zbierał ofiary na pomoc parafii w której pracuje. Dziękujemy księdzu Rusłanowi za wygłoszone słowo boże i  ukazanie nam życia Kościoła na Ukrainie.

3.      W środę, 21 listopada będzie prowadzona zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dochód ze zbiórki jest przeznaczony na zakup inkubatorów do szpitala dziecięcego na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce. Prosimy zużyty sprzęt przywieźć na parking w Łukowej. My pozbędziemy się przeszkadzających nam rzeczy, a dzieci w Afryce otrzymają inkubator. Zbiórka będzie od rana 21 listopada do godz.  14.00. Bardzo prosimy włączyć się do tej akcji.

4.      W sobotę o godz. 17.00 chrzest dzieci. Konferencja dla rodziców i chrzestnych oraz spisywanie aktów chrztu w piątek o 17.00.

5.      Za tydzień uroczystość Chrystusa Króla – ostatnia niedziela roku liturgicznego.

6.      Za tydzień będziemy w naszej parafii obchodzić święto chórów i zespołów muzycznych i śpiewaczych z okazji przypadającego w tym tygodniu święta św. Cecylii, patronki muzyki i śpiewu kościelnego. Wszystkich muzyków i śpiewaków zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00 – będzie w ich intencji.

7.      Za tydzień taca na nasze seminarium  Duchowne.

8.      W najbliższym tygodniu księża odwiedzą chorych. Ks. proboszcz we wtorek w Łukowej IV i Babicach, a w piątek w Łukowej III. Ks. Marcin w piątek.

9.      W zakrystii są kalendarze na przyszły rok ścienne z wieńcami dożynkowymi po 6 zł; rolników po 26 zł. i Maryjne po 5 zł.

10.  Od pierwszej niedzieli Adwentu rozpoczniemy nauki przedmałżeńskie. Zapraszamy narzeczonych.

11.  W przedsionku kościoła jest do nabycia tygodnik NIEDZIELA warto w nim przeczytać krótkie informacje z życia Kościoła oraz artykuły: „Pod biało-czerwonym sztandarem”; „Pomódlmy się za prawdziwych faszystów”; „Papież zrodzony z matki Polki”; „Nasz człowiek w Lourdes”.
Dla dzieci jest MAŁY RYCERZYK NIEPOKALANEJ, a dla młodzieży czasopismo DROGA.

12.  W ubiegłym tygodniu do Pana odeszły: Małgorzata Jabłońska i Janina Mazur z Łukowej. Dobry Jezu…

13.  Niech nam Bóg błogosławi i pomoże nam zatroszczyć się o naszą wieczność.

Intencje Apostolstwa modlitwy 2018r.

Przez cały rok za Ojczyznę: O Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu.

Wrzesień
Intencja powszechna:Aby młodzież na kontynencie afrykańskim miała dostęp do edukacji i pracy we własnej ojczyźnie.

Parafialna: O błogosławieństwo Boże w nauczaniu i wychowywaniu młodego pokolenia.

Październik
Intencja ewangelizacyjna:Aby osoby konsekrowane rozbudziły zapał misyjny i były obecne wśród ubogich, zepchniętych na margines i tych, którzy nie mają głosu.

Parafialna: O umiłowanie modlitwy różańcowej przez młodych.

Listopad
Intencja powszechna: Aby język serca i dialogu przeważał zawsze nad językiem oręża.

Parafialna: O niebo dla zmarłych i pragnienie nieba dla żywych.

Grudzień
Intencja ewangelizacyjna:Aby osoby zaangażowane w posługę przekazu wiary potrafiły znaleźć język właściwy dla dzisiejszych czasów, właściwy dla dialogu z kulturami.

Parafialna: Aby  Duch Święty w Adwencie i Bożym Narodzeniu odnowił i umocnił miłość małżeńską i rodzinną.

Boże, Twój Syn przez swoje życie, śmierć i zmartwychwstanie wysłużył nam wieczne zbawienie, + spraw, abyśmy rozważając te tajemnice w różańcu Najświętszej Maryi Panny, * według nich kształtowali swoje życie i osiągnęli to, co one obiecują. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, + który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

środa,
21 listopada 2018