Msze św. w niedziele

Łukowa godz. 8.00; 10.00; 12.00 z udziałem dzieci;  16.30

Babice godz. 9.00

Osuchy godz.11.30

W każdą sobotę o godz. 17.00 Msza św. niedzielna.

Na wszelki wypadek dobrze jest sprawdzić w ogłoszeniach, czy nie ma jakiejś wyjątkowej zmiany.

Kancelaria parafialna

Czynna w dni powszednie w godz. 8.00 - 9.00  i 17.00 - 18.00. Jeśli w tym czsie w kościele jest jakieś nabożeństwo kancelaria jest nieczynna.

Terminy chrztu dzieci

Wyszukiwanie

Ogłoszenia parafialne

19.02.2017

Panie, przymnóż nam wiary!

 

1.        Dziś różaniec o godz. 15.30, o 16.00 nieszpory i o 16.30 Msza św.

 

2.        Dziękujemy za tacę na nasze seminarium duchowne.

 

3.        Wpłynęły ofiary: na kwiaty z Łukowej II 3530 zł, na potrzeby parafii od stacji paliw 500 zł. Bóg zapłać.

 

4.        W  najbliższym tygodniu księża odwiedzą chorych. W środę ks. Tomasz, w czwartek ks. proboszcz, w piątek ks. Grzegorz.

 

5.        W sobotę o godz. 17.00 chrzest dzieci. Konferencja dla rodziców i chrzestnych oraz spisywanie aktów chrztu w piątek o godz. 17.00.

 

6.        W przyszłą niedzielę rozpocznie się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

 

7.        W przyszłą niedzielę planujemy wyjazd do kina na film „Zerwany kłos”. Film ma być wyświetlany specjalnie dla nas o godz. 19.00. Wyjazd z placu kościelnego o godz. 17.40. Zapisywać się można już dziś i do piątku. Koszty biletu i przejazdu 30 zł od osoby.

 

8.        O pielgrzymce na Ukrainę więcej informacji podamy w niedzielę za tydzień – mamy taką nadzieję.

 

9.        Jeszcze do końca lutego można oglądać w KOKu wystawę skarbów naszej parafii wzbogaconą o historię gminy. GOK zaprasza.

 

10.        W przedsionku kościoła jest prasa katolicka. W NIEDZIELI warto przeczytać krótkie informacje z życia Kościoła i artykuły: „Nadworny lekarz Pana Boga”; „Kapitan w spódnicy”; „Naprawianie polskiej szkoły”; „Świętość jest taka prosta”. Dla młodzieży jest DROGA a w niej między innymi: o konfliktach między pokoleniami; „Rodzic – przyjaciel czy wróg?; „Nadzwyczajnie sprawny”.

 

11.         Do wieczności odeszła Eugenia Bieg z Łukowej IV. Dobry Jezu…

 

12.        Niech nam Bóg błogosławi, byśmy byli ludźmi zgody i pokoju.

 

Dzisiaj jest

wtorek,
21 lutego 2017

(52. dzień roku)

Święta

Wtorek, Rok A, I Dzień powszedni albo wspomnienie św. Piotra Damianiego, biskupa i doktora Kościoła

Wyjazd na kulig

Wyjazd na łyżwy :)

Papież Franciszek

"Chrzest, który nas czyni dziećmi Bożymi, Eucharystia jednocząca nas z Chrystusem, powinny stać się życiem, to znaczy przekładać się na postawy, zachowania, gesty, wybory. Łaska zawarta w sakramentach Wielkanocnych jest ogromnym potencjałem odnowy w życiu osobistym, rodzinnym, odnowy stosunków społecznych. Ale wszystko przechodzi przez ludzkie serce: jeśli pozwolę, by dotarła do mnie łaska Chrystusa Zmartwychwstałego, jeśli pozwolę, by zmieniła mnie w tym aspekcie, który nie jest dobry, który może wyrządzić krzywdę mnie i innym ludziom, to pozwalam, aby zwycięstwo Chrystusa utrwaliło się w moim życiu, by poszerzyło się jego dobroczynne działanie. To jest moc łaski! Bez łaski nic nie możemy uczynić. Bez łaski nic nie możemy uczynić. A z łaską Chrztu św. i Komunii Świętej mogę stać się narzędziem Bożego miłosierdzia. Tego wspaniałego Bożego miłosierdzia!"

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
73986