W każdą sobotę o godz. 18.00 Msza św. niedzielna (godzina zmienia się w zależności od pory roku).

23.04.2017

Panie, przymnóż nam wiary!

1.  Przeżywamy święto Miłosierdzia Bożego. Dlatego w godzinie miłosierdzia – od 15.00 do 16.00 - będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy. O 16.00 nieszpory.

2.  Dzisiejsza niedziela to święto patronalne Caritas. Po Mszach św. zbiórka do puszek na  pomoc dla Syrii.

3.  Dziś będzie spotkanie rodziców i dzieci pierwszokomunijnych po Mszy św. o 12.00.

4.  Dziś też będzie spotkanie pielgrzymów na Ukrainę po Mszy św. popołudniowej, czyli o 17.30.

5.  W sobotę o 18.00 chrzty dzieci. Konferencja dla rodziców i chrzestnych oraz spisywanie aktów chrztu w piątek o 18.00.

6.  Za tydzień taca na WSD.

7.  Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Biblijną. 10 minut przed każdą Mszą św. będzie czytany fragment Pisma Świętego. Zechciejmy też i w naszych domach odnaleźć Pismo Święte i czytać – jest to słowo Boga skierowane do każdego osobiście.

8.  W sprawie Komunii św. rocznicowej będą spotkania rodziców dzieci z kl. IV. W niedzielę za tydzień w Babicach po Mszy św. w Babicach. Spotkanie rodziców dzieci z klas IV w Łukowej będzie 3 maja po Mszy św. wieczornej w Łukowej.

9.  Młodzież chcąca uczestniczyć w wyjeździe nad Lednicę niech kontaktuje się z ks. Grzegorzem.

10.          Rozpoczęliśmy demontaż organów, jest to przygotowanie do ich renowacji.

11.          W przedsionku jest prasa katolicka. W NIEDZIELI warto przeczytać wiadomości z życia Kościoła, oraz artykuły: „Marzenia o Europie pełnej Boga”; „Holowanie duszy do portu”; „Miłosierdzie ratuje  życie”; „Podziel się życiem”- o krwiodawcach, również naszych; „Bunt w szeregach sędziowskich”.

12.          Chrystus zmartwychwstały jest naszą nadzieją. Niech nam błogosławi, byśmy byli ludźmi miłosiernymi.

Intencje Apostolstwa modlitwy

Intencje modlitwy różańcowej na kwiecień:

Intencja ogólna papieska: Aby młodzież umiała wielkodusznie odpowiadać na swoje powołanie, rozważając poważnie również możliwość poświęcenia się Panu w kapłaństwie lub w życiu konsekrowanym.

Parafialna: Aby przeżywane w rodzinie święta wielkanocne ożywiły wiarę, nadzieję i miłość w naszych rodzinach.
Za Ojczyznę: O Polskę wolną, sprawiedliwą i wierną Chrystusowi, którego uznała za Króla i Pana.

marzec:

Papieska ewangelizacyjna: Aby prześladowani chrześcijanie doświadczyli wsparcia całego Kościoła przez modlitwę i w postaci pomocy materialnej.

Parafialna: O owoce Wielkiego Postu i rekolekcji – o łaskę nawrócenia dla każdego z nas.

Za Oczyznę: Z Maryją Królową Polski modlimy się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu

wtorek,
25 kwietnia 2017