Msze św. w niedziele

Łukowa godz. 8.00; 10.00; 12.00 z udziałem dzieci -tylko w roku szkolnym;  16.30.

Babice godz. 9.00.

Osuchy godz.11.30.

W każdą sobotę o godz. 18.00 Msza św. niedzielna (w okresie zimowym godz. 17.00).

Na wszelki wypadek dobrze jest sprawdzić w ogłoszeniach, czy nie ma jakiejś wyjątkowej zmiany.

W ciągu tygodnia Msza św. o godz. 7.00 i 7.25.

Kancelaria parafialna

Czynna w dni powszednie w godz. 8.00 - 9.00  i 17.00 - 18.00.

W czasie wakacji kancelaria jest czynna w dni powszednie w godz. 8.00 - 9.00 oraz w sobotę  w godz. 17.00 - 17.50. Jeśli w tym czsie w kościele jest jakieś nabożeństwo kancelaria jest nieczynna.

Terminy chrztu dzieci

Wyszukiwanie

Ogłoszenia parafialne

18.11.2018

Panie, przymnóż nam wiary!

 

1.      Dziś różaniec za zmarłych o 15.45.00, a o 16.30 Msza św.

 

2.      Dziś gościmy ks. Rusłana Karmalitę pracującego na Ukrainie. Po Mszach św. ks. Rusłan będzie zbierał ofiary na pomoc parafii w której pracuje. Dziękujemy księdzu Rusłanowi za wygłoszone słowo boże i  ukazanie nam życia Kościoła na Ukrainie.

 

3.      W środę, 21 listopada będzie prowadzona zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dochód ze zbiórki jest przeznaczony na zakup inkubatorów do szpitala dziecięcego na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce. Prosimy zużyty sprzęt przywieźć na parking w Łukowej. My pozbędziemy się przeszkadzających nam rzeczy, a dzieci w Afryce otrzymają inkubator. Zbiórka będzie od rana 21 listopada do godz.  14.00. Bardzo prosimy włączyć się do tej akcji.   

 

4.      W sobotę o godz. 17.00 chrzest dzieci. Konferencja dla rodziców i chrzestnych oraz spisywanie aktów chrztu w piątek o 17.00.

 

5.      Za tydzień uroczystość Chrystusa Króla – ostatnia niedziela roku liturgicznego.

 

6.      Za tydzień będziemy w naszej parafii obchodzić święto chórów i zespołów muzycznych i śpiewaczych z okazji przypadającego w tym tygodniu święta św. Cecylii, patronki muzyki i śpiewu kościelnego. Wszystkich muzyków i śpiewaków zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00 – będzie w ich intencji.

 

7.      Za tydzień taca na nasze seminarium  Duchowne.   

 

8.      W najbliższym tygodniu księża odwiedzą chorych. Ks. proboszcz we wtorek w Łukowej IV i Babicach, a w piątek w Łukowej III. Ks. Marcin w piątek.

 

9.      W zakrystii są kalendarze na przyszły rok ścienne z wieńcami dożynkowymi po 6 zł; rolników po 26 zł. i Maryjne po 5 zł.

 

10.  Od pierwszej niedzieli Adwentu rozpoczniemy nauki przedmałżeńskie. Zapraszamy narzeczonych.

 

11.  W przedsionku kościoła jest do nabycia tygodnik NIEDZIELA warto w nim przeczytać krótkie informacje z życia Kościoła oraz artykuły: „Pod biało-czerwonym sztandarem”; „Pomódlmy się za prawdziwych faszystów”; „Papież zrodzony z matki Polki”; „Nasz człowiek w Lourdes”.
Dla dzieci jest MAŁY RYCERZYK NIEPOKALANEJ, a dla młodzieży czasopismo DROGA.

 

12.  W ubiegłym tygodniu do Pana odeszły: Małgorzata Jabłońska i Janina Mazur z Łukowej. Dobry Jezu…

 

13.  Niech nam Bóg błogosławi i pomoże nam zatroszczyć się o naszą wieczność.

 

Intencje Apostolstwa modlitwy 2018r.

 

Przez cały rok za Ojczyznę: O Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu.

 

 

Wrzesień
Intencja powszechna:Aby młodzież na kontynencie afrykańskim miała dostęp do edukacji i pracy we własnej ojczyźnie.

 

Parafialna: O błogosławieństwo Boże w nauczaniu i wychowywaniu młodego pokolenia.


 

Październik
Intencja ewangelizacyjna:Aby osoby konsekrowane rozbudziły zapał misyjny i były obecne wśród ubogich, zepchniętych na margines i tych, którzy nie mają głosu.

 

Parafialna: O umiłowanie modlitwy różańcowej przez młodych.


 

Listopad
Intencja powszechna: Aby język serca i dialogu przeważał zawsze nad językiem oręża.

 

Parafialna: O niebo dla zmarłych i pragnienie nieba dla żywych.


 

Grudzień
Intencja ewangelizacyjna:Aby osoby zaangażowane w posługę przekazu wiary potrafiły znaleźć język właściwy dla dzisiejszych czasów, właściwy dla dialogu z kulturami.

 

Parafialna: Aby  Duch Święty w Adwencie i Bożym Narodzeniu odnowił i umocnił miłość małżeńską i rodzinną.


 

Boże, Twój Syn przez swoje życie, śmierć i zmartwychwstanie wysłużył nam wieczne zbawienie, + spraw, abyśmy rozważając te tajemnice w różańcu Najświętszej Maryi Panny, * według nich kształtowali swoje życie i osiągnęli to, co one obiecują. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, + który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

 

Dzisiaj jest

środa,
21 listopada 2018

(325. dzień roku)

Święta

Środa, XXXIII Tydzień zwykły
Rok B, II
Wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

Idziemy do MATKI

Papież Franciszek

"Chrzest, który nas czyni dziećmi Bożymi, Eucharystia jednocząca nas z Chrystusem, powinny stać się życiem, to znaczy przekładać się na postawy, zachowania, gesty, wybory. Łaska zawarta w sakramentach Wielkanocnych jest ogromnym potencjałem odnowy w życiu osobistym, rodzinnym, odnowy stosunków społecznych. Ale wszystko przechodzi przez ludzkie serce: jeśli pozwolę, by dotarła do mnie łaska Chrystusa Zmartwychwstałego, jeśli pozwolę, by zmieniła mnie w tym aspekcie, który nie jest dobry, który może wyrządzić krzywdę mnie i innym ludziom, to pozwalam, aby zwycięstwo Chrystusa utrwaliło się w moim życiu, by poszerzyło się jego dobroczynne działanie. To jest moc łaski! Bez łaski nic nie możemy uczynić. Bez łaski nic nie możemy uczynić. A z łaską Chrztu św. i Komunii Świętej mogę stać się narzędziem Bożego miłosierdzia. Tego wspaniałego Bożego miłosierdzia!"

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
108239