Msze św. w niedziele

Łukowa godz. 8.00; 10.00; 12.00 z udziałem dzieci -tylko w roku szkolnym;  16.30.

Babice godz. 9.00.

Osuchy godz.11.30.

W każdą sobotę o godz. 18.00 Msza św. niedzielna (w okresie zimowym godz. 17.00).

Na wszelki wypadek dobrze jest sprawdzić w ogłoszeniach, czy nie ma jakiejś wyjątkowej zmiany.

W ciągu tygodnia Msza św. o godz. 7.00 i 7.25.

Kancelaria parafialna

Czynna w dni powszednie w godz. 8.00 - 9.00  i 17.00 - 18.00.

W czasie wakacji kancelaria jest czynna w dni powszednie w godz. 8.00 - 9.00 oraz w sobotę  w godz. 17.00 - 17.50. Jeśli w tym czsie w kościele jest jakieś nabożeństwo kancelaria jest nieczynna.

Terminy chrztu dzieci

Wyszukiwanie

Ogłoszenia parafialne

18.03.2018

Panie, przymnóż nam wiary!

 

1.    Dziś różaniec o 15.30, o 16.00 Gorzkie Żale, o 16.30 Msza św.

 

2.    Dziś o godz. 19.00 będzie nabożeństwo adoracji relikwii Krzyża św. - zakończymy Apelem Jasnogórskim. Będzie możliwość ucałowania relikwii Krzyża świętego.

 

3.    Jutro uroczystość św. Józefa. U nas Msze św. będą rano o 7.00 i 7.25 oraz po południu o 17.00 – będzie to Msza św. w intencji wszystkich mężczyzn. Zapraszamy mężczyzn. Zapraszamy też kobiety by pomodliły się za swoich mężczyzn.   

 

4.    Zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek o 15.00 dzieci, a o 16.00 dorosłych. Gorzkie Żale w niedzielę o 16.00.  

 

5.    Nasza parafia zaprasza do łukowskiego gimnazjum na wczesnowiosenną akcję poboru krwi, która jest dziś od 8.30 do 14.00. Podczas akcji, o godz.: 9.30, 11.30 i 13.30, odbędzie się instruktaż udzielania pierwszej pomocy i pokaz sprzętu ratownictwa medycznego dla wszystkich chętnych / możliwość ćwiczenia na fantomie/. Zapraszamy.

 

6.    Dziś po Mszach św. są zbierane ofiary do puszek na KRZ.

 

7.    W sobotę o 17.00 chrzty dzieci. Konferencja i spisywanie aktów chrztu w piątek o 17.00. Chrzest będzie też w Wigilię Paschalną oraz w drugi dzień świąt o 10.00.

 

8.    Za tydzień Niedziela Palmowa. Taca za tydzień na kwiaty do grobu Pańskiego. Na Mszach św. poświęcenie palm.  

 

9.    Za tydzień po Mszy św. o 12.00 spotkanie rodziców i dzieci pierwszokomunijnych.

 

10.W zakrystii są do nabycia paschaliki i baranki wielkanocne w cenie 5 zł. Nabywając je pomagamy ubogim.

 

11.Dziękujemy za ofiary na remont dachu na kościele w Babicach. Od mieszkańców Babic i sponsorów zebrano 134 050 zł. Bóg zapłać. Umowa na remont jest już podpisana i w połowie kwietnia powinny ruszyć prace.  

 

12.W przedsionku kościoła jest do nabycia tygodnik NIEDZIELA. Warto przeczytać: „Sakramenty i pieniądze”;  „Rodzina Ulmów”; „Wiem, że to Bóg mnie uratował”’ „Bóg nas stworzył wolnymi” – wywiad z Wojciechem Cejrowskim.
 Dla młodzieży jest czasopismo DROGA z wiodącym tematem: Eucharystia to nie spektakl; są też ciekawe artykuły np. „Bóg jest reżyserem mojego życia”.  

 

13.Na tablicy ogłoszeń jest informacja o bezpłatnych badaniach lekarskich.  

 

14.W Szkole Podstawowej nr 1 w Biłgoraju 24 marca o godz. 15.30 będzie spotkanie z Michałem Wójcikiem, wiceministrem w Ministerstwie Sprawiedliwości. Chętni mogą wziąć w nim udział.

 

15.Samorząd Uczniowski i kl. II Gimnazjum w Łukowej zbierają makulaturę na budowę ośrodka rehabilitacyjnego dla dzieci w Syrii. Zbiórka będzie w dniach 19-23 marca. Makulaturę można dostarczyć go Gimnazjum, lub w czwartek, 22 marca wystawić przed dom przed godz. 9.00 - makulatura. zbierze wolontariusz. Jeśli ktoś chce oddać wartościowe książki, to zostaną one przeznaczone na kiermasz, z którego dochód będzie dla syryjskich dzieci. 

 

16.Polećmy naszą diecezję opiece Matki Bożej. Pod Twoją obronę …

 

17.Niech nam Bóg błogosławi i niech nam pomaga dążyć do świętości.

 

Intencje Apostolstwa modlitwy 2018r.


Przez cały rok za Ojczyznę: O Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu.


Luty

Intencja powszechna:Aby ci, którzy sprawują władzę materialną, polityczną lub duchową, nie pozwolili, by rządziła nimi korupcja.

 

Parafialna:O owoce rekolekcji wielkopostnych.

 

Marzec

Intencja ewangelizacyjna:Aby cały Kościół uznał pilną potrzebę formacji do indywidualnego i wspólnotowego rozeznania duchowego.

 

Parafialna:O owoce krucjaty parafialnej o chlebie i wodzie w intencji parafii.

 

Kwiecień

Intencja powszechna:Aby odpowiedzialni za idee i sposób zarządzania w gospodarce mieli odwagę odrzucać gospodarkę wykluczającą i by potrafili otwierać nowe drogi.

 

Parafialna:Aby Zmartwychwstanie Jezusa odnowiło i umocniło wiarę wierzących i wzbudziło wiarę u niewierzących w Chrystusa mieszkańców naszej parafii.

Dzisiaj jest

wtorek,
20 marca 2018

(79. dzień roku)

Święta

Wtorek, V Tydzień Wielkiego Postu
Rok B, II
Dzień Powszedni

Ave Ave Maryja

Adoracja Krzyża

Papież Franciszek

"Chrzest, który nas czyni dziećmi Bożymi, Eucharystia jednocząca nas z Chrystusem, powinny stać się życiem, to znaczy przekładać się na postawy, zachowania, gesty, wybory. Łaska zawarta w sakramentach Wielkanocnych jest ogromnym potencjałem odnowy w życiu osobistym, rodzinnym, odnowy stosunków społecznych. Ale wszystko przechodzi przez ludzkie serce: jeśli pozwolę, by dotarła do mnie łaska Chrystusa Zmartwychwstałego, jeśli pozwolę, by zmieniła mnie w tym aspekcie, który nie jest dobry, który może wyrządzić krzywdę mnie i innym ludziom, to pozwalam, aby zwycięstwo Chrystusa utrwaliło się w moim życiu, by poszerzyło się jego dobroczynne działanie. To jest moc łaski! Bez łaski nic nie możemy uczynić. Bez łaski nic nie możemy uczynić. A z łaską Chrztu św. i Komunii Świętej mogę stać się narzędziem Bożego miłosierdzia. Tego wspaniałego Bożego miłosierdzia!"

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
93965