Msze św. w niedziele

Łukowa godz. 8.00; 10.00; 12.00 z udziałem dzieci -tylko w roku szkolnym;  16.30.

Babice godz. 9.00.

Osuchy godz.11.30.

W każdą sobotę o godz. 18.00 Msza św. niedzielna (w okresie zimowym godz. 17.00).

Na wszelki wypadek dobrze jest sprawdzić w ogłoszeniach, czy nie ma jakiejś wyjątkowej zmiany.

W ciągu tygodnia Msza św. o godz. 7.00 i 7.25.

Kancelaria parafialna

Czynna w dni powszednie w godz. 8.00 - 9.00  i 17.00 - 18.00.

Kancelaria jest czynna w dni powszednie w godz. 8.00 - 9.00 oraz w sobotę  w godz. 17.00 - 17.50. Jeśli w tym czsie w kościele jest jakieś nabożeństwo kancelaria jest nieczynna.

 

Terminy chrztu dzieci

Facebook parafialny

Wyszukiwanie

Ogłoszenia parafialne

20.01.2019

Panie, przymnóż nam wiary!

 

1.        Dziś o godz. 16.00 nieszpory kolędowe, a o 16.30 Msza św.

 

2.        Do 2 lutego różaniec jest po Mszy św. o 10.00 przy żłóbku, a nieszpory kolędowe w niedziele o 16.00.

 

3.            Dziękujemy za tacę na inwestycje w naszych świątyniach w ubiegłą n niedzielę:  Łukowa 3813 zł; Babice 1202 zł; Osuchy 278 zł. Bóg zapłać.

 

4.        Dziś w Łukowej młodzież będzie kolędować na pomoc dzieciom w Rwandzie i Burundi. Prosimy o życzliwe przyjęcie Kolędników Misyjnych.

 

5.        Dziś po Mszy św. o 12.00 będą jasełka przygotowane przez dzieci z Łukowej.

 

6.        Za tydzień po Mszy o 12.00 jasełka przygotowane przez dzieci z Babic.  

 

7.        W sobotę o 17.00 chrzest dzieci. Konferencja dla rodziców i chrzestnych oraz spisywanie aktów chrztu w piątek o 17.00.

 

8.        Można już zamawiać Msze święte do końca maja przyszłego roku. 

 

9.        Szkole Podstawowej w Łukowej dnia 27.01.2019r. odbędzie się spotkanie z lekarzami organizowane przez Akademię Zdrowia. Tematem będzie ochrona zdrowia i medycyna naturalna. Początek o godz. 14.00.

 

10.        W przedsionku kościoła jest do nabycia tygodnik NIEDZIELA. Warto przeczytać widomości z życia Kościoła, a także artykuły: „Czego Europa może nauczyć się od Polski”; „Strasburg, model islamizacji Europy”; „Czy katolik ma ojczyznę?”; „Orszaki Trzech króli..”- z relacją i zdjęciem z Łukowej

 

11.        Niech nam Bóg błogosławi i sprawi, byśmy za radą Matki Bożej czynili wszystko, co powie Jej Syn.     

 

Intencje Apostolstwa modlitwy 2018r.

 

Przez cały rok za Ojczyznę: O Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu.

 

 

 

Styczeń 2019
Ewangelizacyjna: Za młodzież, szczególnie z Ameryki Łacińskiej, aby za przykładem Maryi odpowiedziała na wezwanie Pana do przekazywania światu radości Ewangelii.

 

Parafialna: Aby nasi bliscy, którzy są obojętni na Boga lub zagubieni duchowo doświadczyli w swoim życiu spotkania z żywym Bogiem.

 

Luty
Ewangelizacyjna: O wspaniałomyślne przyjęcie ofiar handlu ludźmi i przymusowej prostytucji oraz wszelkiej innej przemocy.

 

Parafialna: Aby chorzy, cierpiący i starsi byli otoczeni należnym szacunkiem oraz cieszyli się zdrowiem duszy i ciała.

 

Marzec
Ewangelizacyjna: Za wspólnoty chrześcijańskie, szczególnie te prześladowane, aby odczuwały bliskość Chrystusa, a ich prawa były respektowane.

 

Parafialna: Aby Wielki Post był okazją do powrotu do Kościoła tych, którzy są od niego daleko.

 

Kwiecień
Ewangelizacyjna: Za lekarzy i pracowników humanitarnych, przebywających na obszarach wojennych, którzy narażają własne życie, aby ocalić innych.

 

Maj
Ewangelizacyjna: Aby Kościół w Afryce poprzez zaangażowanie swoich członków był zaczynem jedności pomiędzy narodami, a także znakiem nadziei dla tego kontynentu.

 

 

Boże, Twój Syn przez swoje życie, śmierć i zmartwychwstanie wysłużył nam wieczne zbawienie, + spraw, abyśmy rozważając te tajemnice w różańcu Najświętszej Maryi Panny, * według nich kształtowali swoje życie i osiągnęli to, co one obiecują. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, + który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

 

Dzisiaj jest

środa,
23 stycznia 2019

(23. dzień roku)

Święta

Środa, II Tydzień zwykły
Rok C, I
Dzień Powszedni

Życie Parafii

Papież Franciszek

"Chrzest, który nas czyni dziećmi Bożymi, Eucharystia jednocząca nas z Chrystusem, powinny stać się życiem, to znaczy przekładać się na postawy, zachowania, gesty, wybory. Łaska zawarta w sakramentach Wielkanocnych jest ogromnym potencjałem odnowy w życiu osobistym, rodzinnym, odnowy stosunków społecznych. Ale wszystko przechodzi przez ludzkie serce: jeśli pozwolę, by dotarła do mnie łaska Chrystusa Zmartwychwstałego, jeśli pozwolę, by zmieniła mnie w tym aspekcie, który nie jest dobry, który może wyrządzić krzywdę mnie i innym ludziom, to pozwalam, aby zwycięstwo Chrystusa utrwaliło się w moim życiu, by poszerzyło się jego dobroczynne działanie. To jest moc łaski! Bez łaski nic nie możemy uczynić. Bez łaski nic nie możemy uczynić. A z łaską Chrztu św. i Komunii Świętej mogę stać się narzędziem Bożego miłosierdzia. Tego wspaniałego Bożego miłosierdzia!"

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
113280

Modlitewny szturm nieba