20.05.2018

Panie, przymnóż nam wiary!

1.          Dziś o 15.30 różaniec, o 16.00 nabożeństwo majowe i o 16.30 Msza św.

2.          Dziś przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

3.          Jutru święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w Łukowej będą o godz. 8.00 i 10.00; o godz. 18.00 rozpocznie się procesja błagalna o urodzaje /poświęcenie pól/, a po jej zakończeniu Msza św. w kościele parafialnym. Majówkę odprawimy podczas procesji. W Babicach i w Osuchach Msza św. o godz. 16.00.

4.          Zapraszamy na nabożeństwa majowe do kościoła o godz. 18.00. Zachęcamy do śpiewania litanii przy figurach w naszych miejscowościach. W niedziele i święta nabożeństwo majowe w kościele o 16.00. Jutro podczas poświęcenia pól.

5.          Ofiara bezimienna 50 zł. z Łukowej. Bóg zapłać.

6.          Rada Nadzorcza Banku w Łukowej zaprasza dziś do łukowskiego gimnazjum w godz. 8.30 – 14.00 na akcję poboru krwi „W hołdzie pomordowanym w Szarajówce”.

7.          W najbliższy piątek ks. Grzegorz odwiedzi chorych których nawiedzał co miesiąc.

8.          W sobotę o godz. 18.00 chrzty dzieci. Konferencja dla rodziców i chrzestnych oraz spisywanie aktów chrztu w piątek o 17.00.

9.          W sobotę przypada Dzień Matki. Zapraszamy do modlitwy za nasze mamy podczas sobotniej majówki.

10.          Za tydzień Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się czas Komunii św. wielkanocnej.

11.          Za tydzień taca na budownictwo sakralne w naszej diecezji.

12.          W przedsionku jest prasa katolicka. W NIEDZIELI warto przeczytać wiadomości z życia Kościoła, oraz artykuły: „”Miłość przez duże M”; „Cele Krucjaty Modlitwy w Obronie Poczętych Dzieci”; „Wiosna, zdrowie i modlitwa”

13.          Dziś poświęcenie pól w Babicach, Osuchach i Podsośninie o godz. 18.00. Jutro o 18.00 poświęcenie pól w Łukowej – wszystkie trzy części. Po procesji będzie Msza św. o błogosławieństwo dla mieszkańców Łukowej i o urodzaje.

14.          Niech Chrystus nam błogosławi i napełni nas Duchem Świętym.

Intencje Apostolstwa modlitwy 2018r.

Przez cały rok za Ojczyznę: O Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu.

Maj Intencja ewangelizacyjna: Aby wierni świeccy wypełniali swoją szczególną misję, wykorzystując swoje zdolności, by odpowiadać na wyzwania dzisiejszego świata.

Parafialna: Za dzieci, które przystąpiły do I Komunii św. i ich rodziny, aby były zawsze wierne Panu Jezusowi.

Czerwiec Intencja powszechna: Aby sieci społecznościowe sprzyjały solidarności i poszanowaniu drugiego w jego odmienności.

Parafialna: Za młodych, którzy w czerwcu przyjmą sakrament bierzmowania, aby Duch Święty napełnił ich swoimi darami.

Lipiec Intencja ewangelizacyjna: Aby kapłani, którzy w trudzie i samotności żyją pracą duszpasterską, czuli się wspomagani i pokrzepiani przez przyjaźń z Panem i braćmi.

Parafialna: O bezpieczne wakacje dla dzieci i młodzieży.

Sierpień Intencja powszechna: Aby globalne decyzje ekonomiczne i polityczne chroniły rodziny jako skarb ludzkości.

Parafialna: O błogosławieństwo dla pracujących na roli i wspomagających rolników.

sobota,
26 maja 2018