Msze św. w niedziele

Łukowa godz. 8.00; 10.00; 12.00 z udziałem dzieci -tylko w roku szkolnym;  16.30.

Babice godz. 9.00.

Osuchy godz.11.30.

W każdą sobotę o godz. 18.00 Msza św. niedzielna (w okresie zimowym godz. 17.00).

Na wszelki wypadek dobrze jest sprawdzić w ogłoszeniach, czy nie ma jakiejś wyjątkowej zmiany.

W ciągu tygodnia Msza św. o godz. 7.00 i 7.25.

Kancelaria parafialna

Czynna w dni powszednie w godz. 8.00 - 9.00  i 17.00 - 18.00.

W czasie wakacji kancelaria jest czynna w dni powszednie w godz. 8.00 - 9.00 oraz w sobotę  w godz. 17.00 - 17.50. Jeśli w tym czsie w kościele jest jakieś nabożeństwo kancelaria jest nieczynna.

Terminy chrztu dzieci

Wyszukiwanie

Kościół parafialny
pw. Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Łukowej

Kościół wymurowany w 1880 roku z czerwonej cegły, jednonawowy. Przy prezbiterium znajdują się dwie zakrystie i dwie boczne kaplice. Na frontonie natomiast została umieszczona wysoka wieża. W większości wyposażenie kościoła pochodzi ze świątyni z XVII i XVIII w. W latach 1988-91 miał miejsce remont kościoła parafialnego: została położona nowa posadzka, przeprowadzony remont dachu, wymiana instalacji elektrycznej i nagłośnieniowej, pomalowanie kościół. W sierpniu 1990 r. ks. Bp Bolesław Pylak dokonał poświęcenia wykonanych prac w kościele parafialnym. W latach 2004-05 zamontowano witraże w 19-stu oknach i wymieniono na kościele blachę na miedzianą.

Kościół filialny
pw. św. Andrzeja Boboli
w Babicach

Kościół ten (dawna cerkiew), został zbudowany w 1880 r., a po wyjeździe prawosławnych do Związku Radzieckiego w 1948 r.  przekazano go katolikom.W tym też roku odbyły się uroczystości poświęcenia świątyni, w której zachowano styl cerkiewny.

Kościół filialny
pw. św. Maksymiana Kolbe
w Osuchach
Wybudowany w latach 1986-90 jednonawowy z dobudowaną późniejszą częścią frontową oraz zakrystią. Wykończony wewnątrz drzewem.

Dzisiaj jest

środa,
21 listopada 2018

(325. dzień roku)

Święta

Środa, XXXIII Tydzień zwykły
Rok B, II
Wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

Idziemy do MATKI

Papież Franciszek

"Chrzest, który nas czyni dziećmi Bożymi, Eucharystia jednocząca nas z Chrystusem, powinny stać się życiem, to znaczy przekładać się na postawy, zachowania, gesty, wybory. Łaska zawarta w sakramentach Wielkanocnych jest ogromnym potencjałem odnowy w życiu osobistym, rodzinnym, odnowy stosunków społecznych. Ale wszystko przechodzi przez ludzkie serce: jeśli pozwolę, by dotarła do mnie łaska Chrystusa Zmartwychwstałego, jeśli pozwolę, by zmieniła mnie w tym aspekcie, który nie jest dobry, który może wyrządzić krzywdę mnie i innym ludziom, to pozwalam, aby zwycięstwo Chrystusa utrwaliło się w moim życiu, by poszerzyło się jego dobroczynne działanie. To jest moc łaski! Bez łaski nic nie możemy uczynić. Bez łaski nic nie możemy uczynić. A z łaską Chrztu św. i Komunii Świętej mogę stać się narzędziem Bożego miłosierdzia. Tego wspaniałego Bożego miłosierdzia!"

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
13077