Kościół parafialny
pw. Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Łukowej

Kościół wymurowany w 1880 roku z czerwonej cegły, jednonawowy. Przy prezbiterium znajdują się dwie zakrystie i dwie boczne kaplice. Na frontonie natomiast została umieszczona wysoka wieża. W większości wyposażenie kościoła pochodzi ze świątyni z XVII i XVIII w. W latach 1988-91 miał miejsce remont kościoła parafialnego: została położona nowa posadzka, przeprowadzony remont dachu, wymiana instalacji elektrycznej i nagłośnieniowej, pomalowanie kościół. W sierpniu 1990 r. ks. Bp Bolesław Pylak dokonał poświęcenia wykonanych prac w kościele parafialnym. W latach 2004-05 zamontowano witraże w 19-stu oknach i wymieniono na kościele blachę na miedzianą.

Kościół filialny
pw. św. Andrzeja Boboli
w Babicach

Kościół ten (dawna cerkiew), został zbudowany w 1880 r., a po wyjeździe prawosławnych do Związku Radzieckiego w 1948 r.  przekazano go katolikom.W tym też roku odbyły się uroczystości poświęcenia świątyni, w której zachowano styl cerkiewny.

Kościół filialny
pw. św. Maksymiana Kolbe
w Osuchach
Wybudowany w latach 1986-90 jednonawowy z dobudowaną późniejszą częścią frontową oraz zakrystią. Wykończony wewnątrz drzewem.

środa,
21 listopada 2018