Ks. Waldemar Kostrubiec
Urodził się w Krasnobrodzie w 1955 roku. Tam też uczęszczał do Szkoły Podstawowej. Do liceum chodził w Józefowie i tam zdał maturę w 1974 roku. Potem Wyższe Seminarium Duchowne w Lublinie i święcenia 14.06.1981 roku z rąk ks. biskupa Bolesława Pylaka.
Duszpastersko pracował jako:

- wikariusz w parafii Wilków,

- wikariusz w parafii  Tereszpol,

- wikariusz w parafii  Wielącza,

- kapelan szpitala w Lublinie na ul. Staszica,

- proboszcz w parafii Tarnawatka,

- ojciec duchowny WSD diecezji zamojsko- lubaczowskiej,

- proboszcz w parafii Św. Michała Archanioła w Zamościu..

Od 2009 toku pełni obowiązki proboszcza parafii Łukowa i wicedziekana dekanatu Tarnogród.

Ks. Tomasz Kąkol

Urodził się 1 maja 1986 roku w Tomaszowie Lubelskim. Pochodzi z parafii Trójcy  Świętej w Komarowie. Po ukończeniu szkoły średniej na profilu humanistycznym i napisaniu matury wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Lublinie w 2005 roku.  Napisał prace magisterską na katedrze Prawa Kościołów Wschodnich pod kierunkiem ks. Prof. Leszka Adamowicza pt „ Niektóre istotne elementy małżeństwa w Kościele Katolickim i Islamie, a prawo naturalne. Po sześcioletniej formacji seminaryjnej przyjął świecenia prezbiteriatu w Zamojskiej Katedrze z rąk ks. bp. Wacława Depo  4 czerwca 2011 roku. Pracował w parafiach: Lipiny , Stary Zamość, Hrubieszów. Od dnia 16 sierpnia 2018 roku rozpoczął posługę w naszej wspólnocie parafialnej. Mottem z obrazka prymicyjnego są słowa „ Zróbcie wszystko cokolwiek wam powie”.

Ks. Marcin Dańków

Ks. Marcin Dańków urodził się 11 kwietnia 1991 r. w Lubaczowie. Pochodzi z parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Krowicy Samej. Po ukończeniu Technikum Mechanicznego i rocznym studiowaniu Budowy Maszyn w Politechnice Rzeszowskiej odbył sześcioletnią formację w Seminarium naszej diecezji w Lublinie. Z rąk Księdza Biskupa Mariana Rojka przyjął święcenia kapłańskie 2 czerwca 2018 roku w katedrze Zamojskiej. Na obrazku prymicyjnym umieścił werset z listu do Filipian „Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia”. Od 16 sierpnia 2018 roku sprawuje posługę wikariusza parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w Łukowej.

środa,
26 września 2018

Środa, XXV Tydzień zwykły
Rok B, II