Msze św. w niedziele

Łukowa godz. 8.00; 10.00; 12.00 z udziałem dzieci -tylko w roku szkolnym;  16.30.

Babice godz. 9.00.

Osuchy godz.11.30.

W każdą sobotę o godz. 18.00 Msza św. niedzielna (w okresie zimowym godz. 17.00).

Na wszelki wypadek dobrze jest sprawdzić w ogłoszeniach, czy nie ma jakiejś wyjątkowej zmiany.

W ciągu tygodnia Msza św. o godz. 7.00 i 7.25.

Kancelaria parafialna

Czynna w dni powszednie w godz. 8.00 - 9.00  i 17.00 - 18.00.

W czasie wakacji kancelaria jest czynna w dni powszednie w godz. 8.00 - 9.00 oraz w sobotę  w godz. 17.00 - 17.50. Jeśli w tym czsie w kościele jest jakieś nabożeństwo kancelaria jest nieczynna.

Terminy chrztu dzieci

Wyszukiwanie

Proboszcz

Ks. Waldemar Kostrubiec
Urodził się w Krasnobrodzie w 1955 roku. Tam też uczęszczał do Szkoły Podstawowej. Do liceum chodził w Józefowie i tam zdał maturę w 1974 roku. Potem Wyższe Seminarium Duchowne w Lublinie i święcenia 14.06.1981 roku z rąk ks. biskupa Bolesława Pylaka.
Duszpastersko pracował jako:

- wikariusz w parafii Wilków,

- wikariusz w parafii  Tereszpol,

- wikariusz w parafii  Wielącza,

- kapelan szpitala w Lublinie na ul. Staszica,

- proboszcz w parafii Tarnawatka,

- ojciec duchowny WSD diecezji zamojsko- lubaczowskiej,

- proboszcz w parafii Św. Michała Archanioła w Zamościu..

Od 2009 toku pełni obowiązki proboszcza parafii Łukowa i wicedziekana dekanatu Tarnogród.

Ks. Tomasz Szumowski

 

Urodził się 02.09.1981 r. w Hrubieszowie. Mieszkał i uczęszczał do Szkoły Podstawowej w Matczu, która ukończył w 1996 r. Następnie podjął kształcenie w Zawodowej Szkole Mechanicznej w Hrubieszowie i tam także uczęszczał do Technikum Mechanicznego które ukończył w 2003 r. W tym samym roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji zamojsko – lubaczowskiej. 10 maja 2008 r. przyjął święcenia diakonatu z rak ks. Bp Dra Mariusza Leszczyńskiego. Pracę magisterską napisał pod kierunkiem ks. dr hab. Leszka Adamowicza pt. Proces o nieważność małżeństwa w przemówieniach Jana Pawła II do Trybunału Roty Rzymskiej. Świecenia kapłańskie otrzymał 06. 06. 2009 r. w naszej Katedrze zamojskiej z rak. Ks. Bp Dra Wacława Depo. Pracował jako wikariusz w parafii Cieszanów, Łaszczów i Klemensów. Od 22.01.2012 pełni funkcję wikariusza w parafii Wniebowzięcia NMP w Łukowej. 

Ks. Grzegorz Korgul

 

Ks. Grzegorz Korgul  urodził się 12 marca 1988 r. w Biłgoraju. Pochodzi z parafii św. Kazimierza Królewicza w Radzięcinie. Po ukończeniu liceum ogólnokształcącego im ONZ w Biłgoraju odbył sześcioletnią formację seminaryjną.  Święcenia kapłańskie przyjął z rąk biskupa Mariana Rojka 8 czerwca 2013 roku w Zamojskiej Katedrze. Lubi podróże, przyrodę, i pracę z ludźmi. Na Jego prymicyjnym obrazku znajduje się werset Psalmu 114 Naucz mnie spełniać Twoją wolę, bo Ty jesteś moim Bogiem. Od 17 sierpnia 2013 roku będzie sprawował posługę wikariusza parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w Łukowej.

Dzisiaj jest

środa,
18 lipca 2018

(199. dzień roku)

Święta

Środa, XV Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni albo wspomnienie bł. Szymona z Lipnicy, prezbitera

Idziemy do MATKI

Papież Franciszek

"Chrzest, który nas czyni dziećmi Bożymi, Eucharystia jednocząca nas z Chrystusem, powinny stać się życiem, to znaczy przekładać się na postawy, zachowania, gesty, wybory. Łaska zawarta w sakramentach Wielkanocnych jest ogromnym potencjałem odnowy w życiu osobistym, rodzinnym, odnowy stosunków społecznych. Ale wszystko przechodzi przez ludzkie serce: jeśli pozwolę, by dotarła do mnie łaska Chrystusa Zmartwychwstałego, jeśli pozwolę, by zmieniła mnie w tym aspekcie, który nie jest dobry, który może wyrządzić krzywdę mnie i innym ludziom, to pozwalam, aby zwycięstwo Chrystusa utrwaliło się w moim życiu, by poszerzyło się jego dobroczynne działanie. To jest moc łaski! Bez łaski nic nie możemy uczynić. Bez łaski nic nie możemy uczynić. A z łaską Chrztu św. i Komunii Świętej mogę stać się narzędziem Bożego miłosierdzia. Tego wspaniałego Bożego miłosierdzia!"

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
27017