Łukowa godz. 8.00; 10.00;  16.30

Ks. Waldemar Kostrubiec
Urodził się w Krasnobrodzie w 1955 roku. Tam też uczęszczał do Szkoły Podstawowej. Do liceum chodził w Józefowie i tam zdał maturę w 1974 roku. Potem Wyższe Seminarium Duchowne w Lublinie i święcenia 14.06.1981 roku z rąk ks. biskupa Bolesława Pylaka.
Duszpastersko pracował jako:

- wikariusz w parafii Wilków,

- wikariusz w parafii  Tereszpol,

- wikariusz w parafii  Wielącza,

- kapelan szpitala w Lublinie na ul. Staszica,

- proboszcz w parafii Tarnawatka,

- ojciec duchowny WSD diecezji zamojsko- lubaczowskiej,

- proboszcz w parafii Św. Michała Archanioła w Zamościu..

Od 2009 toku pełni obowiązki proboszcza parafii Łukowa i wicedziekana dekanatu Tarnogród.

Ks. Tomasz Szumowski

Urodził się 02.09.1981 r. w Hrubieszowie. Mieszkał i uczęszczał do Szkoły Podstawowej w Matczu, która ukończył w 1996 r. Następnie podjął kształcenie w Zawodowej Szkole Mechanicznej w Hrubieszowie i tam także uczęszczał do Technikum Mechanicznego które ukończył w 2003 r. W tym samym roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji zamojsko – lubaczowskiej. 10 maja 2008 r. przyjął święcenia diakonatu z rak ks. Bp Dra Mariusza Leszczyńskiego. Pracę magisterską napisał pod kierunkiem ks. dr hab. Leszka Adamowicza pt. Proces o nieważność małżeństwa w przemówieniach Jana Pawła II do Trybunału Roty Rzymskiej. Świecenia kapłańskie otrzymał 06. 06. 2009 r. w naszej Katedrze zamojskiej z rak. Ks. Bp Dra Wacława Depo. Pracował jako wikariusz w parafii Cieszanów, Łaszczów i Klemensów. Od 22.01.2012 pełni funkcję wikariusza w parafii Wniebowzięcia NMP w Łukowej.

Ks. Grzegorz Korgul

Ks. Grzegorz Korgul  urodził się 12 marca 1988 r. w Biłgoraju. Pochodzi z parafii św. Kazimierza Królewicza w Radzięcinie. Po ukończeniu liceum ogólnokształcącego im ONZ w Biłgoraju odbył sześcioletnią formację seminaryjną.  Święcenia kapłańskie przyjął z rąk biskupa Mariana Rojka 8 czerwca 2013 roku w Zamojskiej Katedrze. Lubi podróże, przyrodę, i pracę z ludźmi. Na Jego prymicyjnym obrazku znajduje się werset Psalmu 114 Naucz mnie spełniać Twoją wolę, bo Ty jesteś moim Bogiem. Od 17 sierpnia 2013 roku będzie sprawował posługę wikariusza parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w Łukowej.

wtorek,
25 lipca 2017