Msze św. w niedziele

Łukowa godz. 8.00; 10.00; 12.00 z udziałem dzieci -tylko w roku szkolnym;  16.30.

Babice godz. 9.00.

Osuchy godz.11.30.

W każdą sobotę o godz. 18.00 Msza św. niedzielna (w okresie zimowym godz. 17.00).

Na wszelki wypadek dobrze jest sprawdzić w ogłoszeniach, czy nie ma jakiejś wyjątkowej zmiany.

W ciągu tygodnia Msza św. o godz. 7.00 i 7.25.

Kancelaria parafialna

Czynna w dni powszednie w godz. 8.00 - 9.00  i 17.00 - 18.00.

W czasie wakacji kancelaria jest czynna w dni powszednie w godz. 8.00 - 9.00 oraz w sobotę  w godz. 17.00 - 17.50. Jeśli w tym czsie w kościele jest jakieś nabożeństwo kancelaria jest nieczynna.

Terminy chrztu dzieci

Wyszukiwanie

Proboszcz

Ks. Waldemar Kostrubiec
Urodził się w Krasnobrodzie w 1955 roku. Tam też uczęszczał do Szkoły Podstawowej. Do liceum chodził w Józefowie i tam zdał maturę w 1974 roku. Potem Wyższe Seminarium Duchowne w Lublinie i święcenia 14.06.1981 roku z rąk ks. biskupa Bolesława Pylaka.
Duszpastersko pracował jako:

- wikariusz w parafii Wilków,

- wikariusz w parafii  Tereszpol,

- wikariusz w parafii  Wielącza,

- kapelan szpitala w Lublinie na ul. Staszica,

- proboszcz w parafii Tarnawatka,

- ojciec duchowny WSD diecezji zamojsko- lubaczowskiej,

- proboszcz w parafii Św. Michała Archanioła w Zamościu..

Od 2009 toku pełni obowiązki proboszcza parafii Łukowa i wicedziekana dekanatu Tarnogród.

Ks. Tomasz Kąkol

Urodził się 1 maja 1986 roku w Tomaszowie Lubelskim. Pochodzi z parafii Trójcy  Świętej w Komarowie. Po ukończeniu szkoły średniej na profilu humanistycznym i napisaniu matury wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Lublinie w 2005 roku.  Napisał prace magisterską na katedrze Prawa Kościołów Wschodnich pod kierunkiem ks. Prof. Leszka Adamowicza pt „ Niektóre istotne elementy małżeństwa w Kościele Katolickim i Islamie, a prawo naturalne. Po sześcioletniej formacji seminaryjnej przyjął świecenia prezbiteriatu w Zamojskiej Katedrze z rąk ks. bp. Wacława Depo  4 czerwca 2011 roku. Pracował w parafiach: Lipiny , Stary Zamość, Hrubieszów. Od dnia 16 sierpnia 2018 roku rozpoczął posługę w naszej wspólnocie parafialnej. Mottem z obrazka prymicyjnego są słowa „ Zróbcie wszystko cokolwiek wam powie”.

Ks. Marcin Dańków

Ks. Marcin Dańków urodził się 11 kwietnia 1991 r. w Lubaczowie. Pochodzi z parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Krowicy Samej. Po ukończeniu Technikum Mechanicznego i rocznym studiowaniu Budowy Maszyn w Politechnice Rzeszowskiej odbył sześcioletnią formację w Seminarium naszej diecezji w Lublinie. Z rąk Księdza Biskupa Mariana Rojka przyjął święcenia kapłańskie 2 czerwca 2018 roku w katedrze Zamojskiej. Na obrazku prymicyjnym umieścił werset z listu do Filipian „Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia”. Od 16 sierpnia 2018 roku sprawuje posługę wikariusza parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w Łukowej.

Dzisiaj jest

środa,
21 listopada 2018

(325. dzień roku)

Święta

Środa, XXXIII Tydzień zwykły
Rok B, II
Wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

Idziemy do MATKI

Papież Franciszek

"Chrzest, który nas czyni dziećmi Bożymi, Eucharystia jednocząca nas z Chrystusem, powinny stać się życiem, to znaczy przekładać się na postawy, zachowania, gesty, wybory. Łaska zawarta w sakramentach Wielkanocnych jest ogromnym potencjałem odnowy w życiu osobistym, rodzinnym, odnowy stosunków społecznych. Ale wszystko przechodzi przez ludzkie serce: jeśli pozwolę, by dotarła do mnie łaska Chrystusa Zmartwychwstałego, jeśli pozwolę, by zmieniła mnie w tym aspekcie, który nie jest dobry, który może wyrządzić krzywdę mnie i innym ludziom, to pozwalam, aby zwycięstwo Chrystusa utrwaliło się w moim życiu, by poszerzyło się jego dobroczynne działanie. To jest moc łaski! Bez łaski nic nie możemy uczynić. Bez łaski nic nie możemy uczynić. A z łaską Chrztu św. i Komunii Świętej mogę stać się narzędziem Bożego miłosierdzia. Tego wspaniałego Bożego miłosierdzia!"

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
28741