Msze św. w niedziele

Łukowa godz. 8.00; 10.00; 12.00 z udziałem dzieci -tylko w roku szkolnym;  16.30.

Babice godz. 9.00.

Osuchy godz.11.30.

W każdą sobotę o godz. 18.00 Msza św. niedzielna (w okresie zimowym godz. 17.00).

Na wszelki wypadek dobrze jest sprawdzić w ogłoszeniach, czy nie ma jakiejś wyjątkowej zmiany.

W ciągu tygodnia Msza św. o godz. 7.00 i 7.25.

Kancelaria parafialna

Czynna w dni powszednie w godz. 8.00 - 9.00  i 17.00 - 18.00.

Kancelaria jest czynna w dni powszednie w godz. 8.00 - 9.00 oraz w sobotę  w godz. 17.00 - 17.50. Jeśli w tym czsie w kościele jest jakieś nabożeństwo kancelaria jest nieczynna.

 

Terminy chrztu dzieci

Facebook parafialny

Wyszukiwanie

Sakramenty udzialane w parafii

Sakrament chrztu

Udzielany jest zasadniczo w drugą i czwartą sobotę miesiąca o godz. 16.00. Spisywanie aktów chrztu i konferencja w piątek przed chrztem o godz. 17.00; w maju po nabożeństwie majowym, w październiku po różańcu. Prosimy o sprawdzenie w ogłoszeniach, czy z jakiegoś powodu terminy nie zostały przesunięte.

 

Dokumenty wymagane do chrztu:

1. Metryka urodzenia dziecka z USC

2. Dane personalne rodziców i rodziców chrzestnych

3. Zaświadczenie od proboszcza rodziców chrzestnych, że mogą zostać chrzestnymi, jeśli pochodzą z innej parafii niż nasza.

4.W przypadku dzieci spoza naszej parafii - pozwolenie właściwego proboszcza na chrzest poza parafią

 

Chrzestnym może być osoba, która ukończyła 16 lat, przyjęła sakrament bierzmowania, jest wierzącym i praktykującym katolikiem. Nie mogą tej funkcji pełnić osoby będące w związku cywilnym (bez ślubu kościelnego).

 

Sakrament bierzmowania

Jest udzielany młodzieży klas 3 gimnazjum . Przygotowanie rozpoczyna się we wrześniu i trwa przez cały rok.Jeśli osoba starsza, która nie była bierzmowana chciałaby przyjąć bierzmowane, powinna zgłosić się na początku września do ks. proboszcza.

 

Sakrament małżeństwa:

Dokumenty wymagane do sakramentu małżeństwa:

1. Metryka chrztu (ważna 3 miesiące)

2. Metryka zgonu współmałżonka (dotyczy owdowiałych)

3. Dowód osobisty

4. Zaświadczenie o przyjętym sakramencie bierzmowania (lub odpowiednia adnotacja na metryce chrztu)

5. Zaświadczenie o udziale w konferencjach dla narzeczonych (kurs przedmałżeński) i rozmowach w Katolickiej Poradni Rodzinnej - dwie rozmowy

6. Zaświadczenie o wygłoszonych zapowiedziach (gdy były głoszone poza naszą parafią)

7. Zaświadczenie o odbytych spowiedziach przedślubnych (dostarczamy bezpośrednio przed ślubem)

8. Zaświadczenie z Urzędu Stanu Cywilnego (niezbędne gdy małżonkowie chcą, aby ślub kościelny pociągał za sobą skutki cywilno-prawne - tzw. ślub konkordatowy) lub akt ślubu, jeśli wcześniej zawarto związek cywilny

 Narzeczeni obowiązani są do odbycia kursu przedmałżeńskiego.

Dwudniowe KATECHEZY PRZEDŚLUBNE w formie REKOLEKCJI DLA NARZECZONYCH

 

Sakrament chorych:

Raz w miesiącu kapłan odwiedza domy chorych i starszych ludzi zaopatrując ich sakramentami św. Wizyta kapłana zapowiedziana jest w ogłoszeniach parafialnych. W nagłych przypadkach ksiądz jedzie do chorego w każdym czasie.

 

Zgłoszenie pogrzebu:

Należy przedstawić akt zgonu, oraz jeśli jest zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku (Komunii św.) jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu (wystawia je kapelan szpitala). Jeśli zmarły mieszkał przed śmiercią w innej parafii potrzebny jest odpowiedni dokument od proboszcza parafii ostatniego zamieszkania.

Dzisiaj jest

środa,
23 stycznia 2019

(23. dzień roku)

Święta

Środa, II Tydzień zwykły
Rok C, I
Dzień Powszedni

Życie Parafii

Papież Franciszek

"Chrzest, który nas czyni dziećmi Bożymi, Eucharystia jednocząca nas z Chrystusem, powinny stać się życiem, to znaczy przekładać się na postawy, zachowania, gesty, wybory. Łaska zawarta w sakramentach Wielkanocnych jest ogromnym potencjałem odnowy w życiu osobistym, rodzinnym, odnowy stosunków społecznych. Ale wszystko przechodzi przez ludzkie serce: jeśli pozwolę, by dotarła do mnie łaska Chrystusa Zmartwychwstałego, jeśli pozwolę, by zmieniła mnie w tym aspekcie, który nie jest dobry, który może wyrządzić krzywdę mnie i innym ludziom, to pozwalam, aby zwycięstwo Chrystusa utrwaliło się w moim życiu, by poszerzyło się jego dobroczynne działanie. To jest moc łaski! Bez łaski nic nie możemy uczynić. Bez łaski nic nie możemy uczynić. A z łaską Chrztu św. i Komunii Świętej mogę stać się narzędziem Bożego miłosierdzia. Tego wspaniałego Bożego miłosierdzia!"

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
11899

Modlitewny szturm nieba