Msze św. w niedziele

Łukowa godz. 8.00; 10.00; 12.00 z udziałem dzieci -tylko w roku szkolnym;  16.30.

Babice godz. 9.00.

Osuchy godz.11.30.

W każdą sobotę o godz. 18.00 Msza św. niedzielna (w okresie zimowym godz. 17.00).

Na wszelki wypadek dobrze jest sprawdzić w ogłoszeniach, czy nie ma jakiejś wyjątkowej zmiany.

W ciągu tygodnia Msza św. o godz. 7.00 i 7.25.

Kancelaria parafialna

Czynna w dni powszednie w godz. 8.00 - 9.00  i 17.00 - 18.00.

W czasie wakacji kancelaria jest czynna w dni powszednie w godz. 8.00 - 9.00 oraz w sobotę  w godz. 17.00 - 17.50. Jeśli w tym czsie w kościele jest jakieś nabożeństwo kancelaria jest nieczynna.

Terminy chrztu dzieci

Wyszukiwanie

Sakramenty udzialane w parafii

Sakrament chrztu

Udzielany jest zasadniczo w drugą i czwartą sobotę miesiąca o godz. 16.00. Spisywanie aktów chrztu i konferencja w piątek przed chrztem o godz. 17.00; w maju po nabożeństwie majowym, w październiku po różańcu. Prosimy o sprawdzenie w ogłoszeniach, czy z jakiegoś powodu terminy nie zostały przesunięte.

 

Dokumenty wymagane do chrztu:

1. Metryka urodzenia dziecka z USC

2. Dane personalne rodziców i rodziców chrzestnych

3. Zaświadczenie od proboszcza rodziców chrzestnych, że mogą zostać chrzestnymi, jeśli pochodzą z innej parafii niż nasza.

4.W przypadku dzieci spoza naszej parafii - pozwolenie właściwego proboszcza na chrzest poza parafią

 

Chrzestnym może być osoba, która ukończyła 16 lat, przyjęła sakrament bierzmowania, jest wierzącym i praktykującym katolikiem. Nie mogą tej funkcji pełnić osoby będące w związku cywilnym (bez ślubu kościelnego).

 

Sakrament bierzmowania

Jest udzielany młodzieży klas 3 gimnazjum . Przygotowanie rozpoczyna się we wrześniu i trwa przez cały rok.Jeśli osoba starsza, która nie była bierzmowana chciałaby przyjąć bierzmowane, powinna zgłosić się na początku września do ks. proboszcza.

 

Sakrament małżeństwa:

Dokumenty wymagane do sakramentu małżeństwa:

1. Metryka chrztu (ważna 3 miesiące)

2. Metryka zgonu współmałżonka (dotyczy owdowiałych)

3. Dowód osobisty

4. Zaświadczenie o przyjętym sakramencie bierzmowania (lub odpowiednia adnotacja na metryce chrztu)

5. Zaświadczenie o udziale w konferencjach dla narzeczonych (kurs przedmałżeński) i rozmowach w Katolickiej Poradni Rodzinnej - dwie rozmowy

6. Zaświadczenie o wygłoszonych zapowiedziach (gdy były głoszone poza naszą parafią)

7. Zaświadczenie o odbytych spowiedziach przedślubnych (dostarczamy bezpośrednio przed ślubem)

8. Zaświadczenie z Urzędu Stanu Cywilnego (niezbędne gdy małżonkowie chcą, aby ślub kościelny pociągał za sobą skutki cywilno-prawne - tzw. ślub konkordatowy) lub akt ślubu, jeśli wcześniej zawarto związek cywilny

 Narzeczeni obowiązani są do odbycia kursu przedmałżeńskiego.

Dwudniowe KATECHEZY PRZEDŚLUBNE w formie REKOLEKCJI DLA NARZECZONYCH

 

Sakrament chorych:

Raz w miesiącu kapłan odwiedza domy chorych i starszych ludzi zaopatrując ich sakramentami św. Wizyta kapłana zapowiedziana jest w ogłoszeniach parafialnych. W nagłych przypadkach ksiądz jedzie do chorego w każdym czasie.

 

Zgłoszenie pogrzebu:

Należy przedstawić akt zgonu, oraz jeśli jest zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku (Komunii św.) jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu (wystawia je kapelan szpitala). Jeśli zmarły mieszkał przed śmiercią w innej parafii potrzebny jest odpowiedni dokument od proboszcza parafii ostatniego zamieszkania.

Dzisiaj jest

środa,
21 listopada 2018

(325. dzień roku)

Święta

Środa, XXXIII Tydzień zwykły
Rok B, II
Wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

Idziemy do MATKI

Papież Franciszek

"Chrzest, który nas czyni dziećmi Bożymi, Eucharystia jednocząca nas z Chrystusem, powinny stać się życiem, to znaczy przekładać się na postawy, zachowania, gesty, wybory. Łaska zawarta w sakramentach Wielkanocnych jest ogromnym potencjałem odnowy w życiu osobistym, rodzinnym, odnowy stosunków społecznych. Ale wszystko przechodzi przez ludzkie serce: jeśli pozwolę, by dotarła do mnie łaska Chrystusa Zmartwychwstałego, jeśli pozwolę, by zmieniła mnie w tym aspekcie, który nie jest dobry, który może wyrządzić krzywdę mnie i innym ludziom, to pozwalam, aby zwycięstwo Chrystusa utrwaliło się w moim życiu, by poszerzyło się jego dobroczynne działanie. To jest moc łaski! Bez łaski nic nie możemy uczynić. Bez łaski nic nie możemy uczynić. A z łaską Chrztu św. i Komunii Świętej mogę stać się narzędziem Bożego miłosierdzia. Tego wspaniałego Bożego miłosierdzia!"

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
11678